Medimagazin logo

Prof. Dr. Özkan, medyaya mesafe koydu

Prof. Dr. Ömer Özkan, çift kol nakli yaptıkları Atilla Kavdır'ın hayatını kaybetmesi üzerine bundan sonra organ nakli yaptıkları hastaların takibini medyadan uzak, doğal bir süreçte sürdürme kararı aldıklarını açıkladı.
Prof. Dr. Özkan, medyaya mesafe koydu
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

Yüz ve çift kol nakli operasyonlarıyla tanınan Akdeniz Üniversitesi Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ömer Özkan, baba ocağı Polatlı'ya gelerek babasını muayene ettirdi. Türkiye’de organ nakli için gerekli olan altyapının genişletilmesi gerektiğini belirten Prof. Dr. Özkan, organ nakli yaptıkları hastaları titizlikle takip ettiklerini söyledi. Yüz nakli başta olmak üzere organ nakilleri sürecinin yorucu olduğunu anlatan Özkan, “Ameliyatların takip süreci oldukça yorucu geçiyor. Biraz dinlenmek ve hasret gidermek için memleketime geldim, akrabalarımı ve arkadaşlarımı ziyarete geldim.” dedi.

    Yüz naklini yaptıkları sırada medya aracılığıyla Türk halkını bilgilendirdiklerini hatırlatan Prof. Dr. Ömer Özkan, bu durumun aynı zamanda yorucu geçtiğini vurguladı. Prof. Dr. Özkan, bundan sonra organ nakli yaptıkları hastaların takibini medyadan uzak doğal bir süreçte gerçekleştireceklerini açıkladı. Özkan, “Biliyorsunuz hastalarımızdan birisini kaybettik. Bu bizi çok üzdü. Nakil yapılan öteki hastalarımız var bunların takibi yapılıyor. Dolayısıyla başarılı bir şekilde sonuçlanmasını ümit ediyoruz. Rahim nakli ile ilgili de bilimsel kongrelerde sunum yapıyoruz ve tartışıyoruz.” diye konuştu.

    KANUN VAR ALTYAPI GENİŞLEMELİ

    Prof. Dr. Ömer Özkan, organ nakilleri için gerekli olan yasal zeminin sağlandığını vurguladı. Bu nedenle Türkiye’de organ nakli altyapısının genişletilmesi gerektiğini söyleyen Özkan, nakiller için daha geniş çerçeveli, meslektaşları arasında koordineli bir çalışma yapılması gerektiğini ifade etti.

    Prof. Dr. Özkan, arkadaşı Polatlı Özel Can Hastanesi Başhekimi Opr. Dr. Ali İhsan Yaşar’ı ziyareti sırasında organ nakli ile ilgili son çalışmaları hakkında bilgiler verdi.

prof.
dr.
özkan
medyaya
mesafe
koydu
Yorum (1)
Ali KALAY
Bence yanlış bir karar.Televizyon televizyon gezip nobel ödülü almış gibi dolaşarak şovlarına devam etmeliler.Daha medyatik olurlar.
0
Cevapla
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir