Medimagazin logo

Patnos Devlet Hastanesi'nde kadın doğum uzmanı sıkıntısı

Ağrı'nın Patnos İlçe Devlet Hastanesi'nde yaşanan uzman doktor sıkıntısı yüzünden doğum hastası bayanların Van, Ağrı ve Erzurum gibi yakın illerdeki hastanelere gitmesine sebep olduğu bildirildi.
Patnos Devlet Hastanesi'nde kadın doğum uzmanı sıkıntısı
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

AĞRI-Çevrenin en büyük nüfusuna sahip olan Patnos ilçesindeki Devlet Hastanesi'nde bir ay süre içerisinde yaklaşık 2 bin civarında hastanın muayene olduğu belirtildi. Bu sorunun biran önce çözülmesini isteyen vatandaşlar, "İlçemiz çok büyük. Çevre ilçelerden dahi hastanemize hastalar geliyor. Ama uzman doktor olmaması bizleri çok güç durumda bırakıyor. Günü biten ilaçlarımızı yeniletmemiz gerekiyor, Doğum yapması gereken hastalarımızı çevre il ve ilçelere götürmek zorunda kalıyoruz. Kimi hasta yolda doğum yapmak zorunda kalıyor. Hatta geçen gün kadın doğum doktoru olmadığı halde vatandaşlara 70'e yakın sıranın verildiğini öğrendik. Bu nasıl bir anlayış? Hastane var, donanım var doktor olmadığı için hizmet yok" dedi.

patnos
devlet
hastanesi'nde
kadın
doğum
uzmanı
sıkıntısı
Yorum (7)
Dr
Buralarda hiç olmazsa muayenehane hatırına duran oluyordu. Şimdi biraz zor. Ben size sorayım: neden dursun? (Doktorunda çocuğu okula gidecek buradamı eğitim alacak, mahrumiyet bir yandan, terör bir yandan, millet doktora düşman, genellikle tek uzman olur gece gündüz icapçı uyku yok. İşte muayenehanelerin kalkmasını özeti)
0
Cevapla
uzman
Bir kez Ağrı'nın içinden geçmiştim. Koskocaman bir köy gibiydi. Patnos da heralde aynıdır. Bu nasıl bir anlayış? Hastane var, donanım var doktor olmadığı için hizmet yok" dedi, diyor ya vatandaş, hah işte yetişmiş insan olmadan al binayı seyret. Doktor orada ne yapacak, para yok, sosyal imkan yok, okul yok. Biz inek değiliz ki meralarda geviş getirelim. Hırpalanmışlık sendromu içindeki hekimlerden artık kimseye fayda yok. saygılar
0
Cevapla
enes öztürk
ne olmuş yani, hiç uzmanı olmayan ilçeler var patnosun özelliği neymiş.
0
Cevapla
emre kuneri
sanki bu üçüncü dünya bölgesinde doktora kıymet var.kadınlar kocalarıyla kadın doğumcuya geliyorlar koca soruları yanıtlıyor genital muayene yasak sonra da kadın doğumcu istiyorlar pırıl pırıl hekimler orada en ufak bir şey için öldürdükleri (örn:töre cinayeti)karılarına soru soramasın diye yurtlarını eşlerini sosyal çevrelerini bırakıp o allahın unuttuğu yerlere gidiyorlar.
1
Cevapla
Dr
Olduğunda sanki kıymetini bilen olacak.
3
Cevapla
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir