Medimagazin logo
Nişanlı çiftten doktora tuzak
Cinsel tacizde bulunduğunu iddia edip doktoru tuzağa düşürdüler...
Nişanlı çiftten doktora tuzak
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

Adana’da, 11 Temmuz 2009’da meydana gelen olayda, iddiaya göre Eda S.A. (27) nişanlısı Gökhan Y.’a (24), KKB uzmanı Dr. E.S.’nin kendisine sarkıntılıkta bulunduğunu söyledi.

 

Hürriyet'in haberine göre; nişanlı çift, doktoru başka bir bahane ile eve çağırıp tehditle 100 bin liralık senet imzalattı. Doktorun şikâyeti üzerine, nişanlı çift tutuklandı. Cinsel tacizle suçlanan doktor ise tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı.

 

Cumhuriyet Savcısı, soruşturma sonunda Dr. S. hakkında ‘Cinsel taciz’, nişanlı çift hakkında ise ‘Nitelikli yağma, kişiyi hürriyetinden yoksun bırakma’ suçlarından dava açtı. Mahkeme boyunca Dr. S. suçlamayı reddetti. Eda S. A. ise hastanenin yemek şirketinde çalıştığını, doktorla ablasını muayeneye götürdüğünde tanıştığını söyledi. Telefonla taciz edildiğini öne süren Eda S. A. şunları anlattı:

 

Dövdü ama silah yoktu

“Doktoru eve çağırdım. Doktor içeri girer girmez Gökhan dövmeye başladı. Doktor, nişanlıma para teklif etti. Nişanlım daha kötüsünü yapacaktı, onu ikna ettim, bırakmadım. Evde başka kimse yoktu. Silah da yoktu.” Gökhan Y. da nişanlısından doktoru eve çağırmasını istediğini söyledi. Mahkeme heyeti, nişanlı çifti, hürriyeti tahdit ve yağma suçlarından toplam 11’er yıl 8’er ay hapse çarptırıldı. Dr. E. S. ise beraat etti.

doktora tuzak
Bu habere ilk yorumu siz yapabilirsiniz...
Yorum Yaz
0/300