Medimagazin logo

Muğla Devlet Hastanesi Çocuk Cerrahi Servisi yeniden yapılıyor

Fiziki şartları yetersiz olan Muğla Devlet Hastanesi Çocuk Cerrahi Servisi yenileniyor. Servis, Muğla Üniversitesi (MÜ) Tıp Fakültesi ve Çocuk Cerrahi Servisi ekiplerince aynı gün doğan iki bebeğin ameliyatla kurtarılmasının ardından tamamen yıkılarak yeniden yapılmaya başlandı. Yaklaşık iki ayda tamamlanması hedeflenen servisin, iç tadilat ve aletlerle birlikte yaklaşık 1 milyon liraya malolacağı belirtildi.
Muğla Devlet Hastanesi Çocuk Cerrahi Servisi yeniden yapılıyor
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

Muğla Valiliği ile MÜ Rektörlüğü arasında 26 Nisan 2011'de imzalanan protokolün ardından MÜ Tıp Fakültesi ve Uygulama Hastanesi, Muğla Devlet Hastanesi bünyesinde hizmet vermeye başlamıştı. Fakültedeki öğretim üyeleri, hastane doktorlarıyla koordineli çalışmaları sonucunda başarılı sonuçlar ortaya koyarken servisin fiziki yetersizliği sebebiyle sıkıntı yaşanıyordu. İhtiyaç olan cihazlar, ihalesi yapılmasına rağmen ayrılan alan günün şartlarına uygun olmadığı için faaliyete geçirilemiyordu.
Muğla Devlet Hastanesi Başhekimi Dr. Fahri Tuna, kısa sürede vatandaşlara layık bir servis haline getirmek için çalıştıklarını söyledi. Tuna, Çocuk Cerrahi Servisi’nin yaklaşık bir yıldır boş tutulduğunu ve inşaatı için uğraştıklarını anlatarak, “MÜ Tıp Fakültesi'yle birleşmemizden dolayı inşaat alanında birçok faaliyet yapmamız gerekiyor. İş yoğun olunca hastanemiz elemanlarıyla yaptığımızda uzun sürüyor. Servis olarak kullanılacak alanda, yeni doğum yapanların kalabileceği hijyenik bir oda da ayarlamaya çalışıyoruz. Süt vermek için günde iki üç defa yoğun bakıma gitmek zorunda kalıyorlar. Hayırsever vatandaşlarımızın katkısı olursa bu işler daha da hızlanır.” dedi.

muğla
devlet
hastanesi
çocuk
cerrahi
servisi
yeniden
yapılıyor
Bu habere ilk yorumu siz yapabilirsiniz...
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir