Medimagazin logo

Karadeniz'e 70 milyon dolarlık hastane

Samsun ve bölgeye sağlık hizmeti verecek Medicana Samsun Hastanesi dün hizmete açıldı. Medicana Sağlık Grubu tarafından yatırım ortağı Borsan Şirketler Grubu işbirliğinde Canik ilçesinde inşa edilen hastane için 70 milyon dolar harcandı.
Kaynak: ZAMAN
Karadeniz'e 70 milyon dolarlık hastane
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol


800 kişiye iş imkânı sağlayan tesis, kardiyoloji, acil ve çocuk gözlem ünitesi, yoğun bakım üniteleri başta olmak üzere 38 branşta 90 uzman hekim kadrosu ile bütün bölümlerde sağlık hizmeti verecek. Hastanenin açılışına katılan Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç, Samsun'u 4-5 yılda sağlık kenti kimliğine kavuşturduklarını söyledi. Kılıç, "Şimdi sırada Samsun Sağlık Kampüsü var. 21 vilayetimiz Sağlık Kampüsü olacak. Bunlardan bir tanesi de kamu ve özel hastaneleriyle birlikte inşallah Samsun'umuz olacak." dedi.

Medicana Samsun Hastanesi ortağı Borsan Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Adnan Ölmez de hastanenin, 800'ü aşkın kişiyle bölgenin en büyük istihdam alanlarından biri olacağını kaydetti. Ölmez, şöyle konuştu: "Bu yatırım, 70 milyon dolarla bölgenin en büyük sağlık sektörü yatırımlarından olacaktır. Bu hastanemizde yılda minimum 500 bin poliklinik hizmeti verileceğini hedefliyoruz. Bu sayının en az yüzde 30'unu Samsun dışından getirmeyi hedefliyoruz. Bu, basit bir hesapla 150 bin insanın tedavi olmak için Samsun'a gelmesi demektir." Hastane, başta Samsun olmak üzere Karadeniz Bölgesi, komşu iller ve komşu ülkelere sağlık hizmeti verecek.

karadeniz'e
70
milyon
dolarlık
hastane
Bu habere ilk yorumu siz yapabilirsiniz...
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir