Medimagazin logo

Kanserden hayatını kaybeden kalp doktoru son yolculuğuna uğurlandı

Ankara'da pankreas kanseri nedeniyle tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybeden Çocuk Kalp Damar Cerrahisi Uzmanı Op. Dr. Çağrı Kayıpmaz (38), son yolculuğuna uğurlandı
Kaynak: DHA
Kanserden hayatını kaybeden kalp doktoru son yolculuğuna uğurlandı
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

Çocuk Kalp ve Damar Cerrahisi Uzmanı Op. Dr. Çağrı Kayıpmaz, yaklaşık 1 aydır pankreas kanseri nedeniyle tedavi gördüğü Etlik Şehir Hastanesi'nde hayatını kaybetti. Kayıpmaz için bugün öğle namazı sonrası Hacı Ahmet Kayhan Camii ve Türbesi'nde cenaze töreni düzenlendi. 

Çocuk Kalp ve Damar Cerrahisi Uzmanı Op. Dr. Kayıpmaz hayatını kaybetti

Törene, Kayıpmaz'ın ağabeyi Etlik Şehir Hastanesi Koordinatör Başhekim Yardımcısı Doç. Dr. Afşin Emre Kayıpmaz ile çok sayıda mesai arkadaşı ve sağlık çalışanı katıldı. Kayıpmaz'ın cenazesi, öğle namazı sonrası kılınan cenaze namazının ardından cami bahçesinde toprağa verildi.

8 ay önce tanı konuldu

Çağrı Kayıpmaz'ın arkadaşı Doktor Burak Ceren (38), "Kendisiyle çocuk ihtisasım süresince birlikte görev yapma imkanımız oldu. Daha sonra uzman hekim olduğu dönemde mecburi hizmette Yozgat'ta birlikte görev yaptık. Aynı evi paylaştık ve uzun süre birlikte çalışma fırsatımız oldu. Kendisi ülkemizde az sayıda olan çocuk kalp damar cerrahlarından biriydi. Çok çalışkan ve iyi bir insandı. Birçok yenidoğan bebeğin, çocuğun ağır kalp rahatsızlıklarına müdahale etti, onları tedavi etti. Onu kaybetmekten dolayı çok üzgünüm, Allah mekanını cennet etsin, bize de sabır versin" dedi.

Op. Dr. Çağrı Kayıpmaz

Kayıpmaz'a yaklaşık 8 ay önce pankreas kanseri tanısı konulduğunu söyleyen Ceren, "Tanı konulduktan sonra hem Antalya'da hem de Ankara'da birçok tedavi uygulandı ama herhangi bir sonuç alamadık, durumu daha da kötüleşti. Son 1 ay içerisinde de Etlik Şehir Hastanesi'nde yatmaktaydı, sabaha karşı da vefat etti" diye konuştu. 

cagri kayipmaz
ankara
pankreas kanseri
cocuk kalp damar cerrahisi uzmani
Yorum (1)
emrah uludağ
allah rahmet eylesin mekanı cennet olsun. kolay yetişmiyor bu insanlar .allah geri̇de kalanlara sabir versi̇n
1
Cevapla
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir