Medimagazin logo

Isparta Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri göreve başladı

Isparta Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri göreve başladı
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

Isparta’ya Genel Sekreter olarak atanan Osman Aydın, yeni teşkilat bünyesinde Isparta Devlet Hastanesi, Isparta Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi, Isparta Ağız Diş Sağlığı Merkezi, Eğirdir Kemik Eklem Hastalıkları ve Rehabilitasyon Hastanesi ile Yalvaç ve Şarkikaraağaç Devlet Hastaneleri olmak üzere toplam 6 hastanenin bulunduğunu söyledi. Aydın, bu hastanelerin yönetim, işleyiş ve denetiminin genel sekreterlik tarafından yapılacağını açıkladı.

ÜÇ BAŞKANLIK BİRİMİ KURULUCAK
Basın toplantısı düzenleyen İl Genel Sekreteri Osman Aydın, kurumun altında Tıbbi, İdari ve Mali Hizmetler başkanlarının da bulunacağını belirterek, “Her hastanede de hastane yöneticileri bulunacak. Isparta Devlet Hastanesi’nde hastane yöneticisi ayrı iken diğer 5 hastanede hastane yöneticileri aynı zamanda başhekimlik görevini de yapacaklar. Her hastanemizde idari ve mali müdür, Sağlık Bakım Hizmetleri Müdürü, başhekim yardımcıları ve müdür yardımcıları bulunacak” diye konuştu.

PUAN SİSTEMİ
İl Genel Sekreterlik bünyesinde görev alanların sözleşmeli statüde yer aldığını ileten Aydın, “Sözleşme süreleri 26 ay olup 2014 yılı sonuna kadardır. Birlikler bakanlığımızın yapacağı özel hizmet alımı yoluyla her 6 ayda bir denetlenecek genel sekreter, daire başkanları, hastane yöneticileri ve başhekimlere değerlendirme puanları verilecek. Birlik hedeflerini tutturamayan idarecilerin görevine sözleşme süresi beklemeksizin son verilecektir" dedi. Bir üst yöneticinin sözleşmesi fesih edildiğinde alt kademelerin sözleşmeleri de otomatik olarak fesh olacağını belirten Aydın, “Örneğin birlik sekreterinin sözleşmesi fesh olursa birlik kapsamındaki tüm idari kadro fesh olacak, hastane yöneticisinin sözleşmesi fesh olursa o hastanedeki tüm idarecilerin sözleşmesi fesh olacaktır" şeklinde konuştu.

İHALELER TEK ELDEN
İl Genel Sekreterliği bünyesindeki tüm hastanelerin ihalelerinin tek elden yapılacağını da açıklayan Aydın, bütçenin 111 milyon lira olduğunu söyledi. Doğrudan alım yetkisinin yine başhekimlerde olduğunu kaydeden Aydın, “Birlik kapsamında yapılan tüm harcamalarda mali işler başkanlığımızda oluşturulacak muhasebe birimi tarafından yapılacak ve denetlenecektir. İl Genel Sekreterlik birimimiz geçici olarak Isparta Devlet Hastanesi Gülkent ek binamızdaki idari katta hizmet vermeye başlayacak. İki ay içerisinde Sağlık Müdürlüğü binasına ya da il defterdarlık binamızın karşısında yapılmakta olan sağlık müdürlüğümüzün yeni binasına taşınmayı hedefliyoruz” şeklinde konuştu.

YÖNETİCİ SAYISI DÜŞTÜ
İl Genel Sekreterliklerinin oluşmasıyla birlikte Türkiye genelindeki 7 bin yönetici sayısı 4 bine düştüğü belirtilirken, Aydın, Isparta’da da yönetici sayısında azalma olduğunu belirtti. Aydın, idari kadroda olduğu halde ayrılmak durumunda kalan yöneticilere de bu güne kadar verdikleri hizmetlerden dolayı teşekkür ederek plaket takdim etti.

 

isparta
kamu hastaneleri birliği
osman aydın
Bu habere ilk yorumu siz yapabilirsiniz...
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir