Medimagazin logo

HIV'li hastaya Sağlık Bakanlığı sahip çıktı

İzmir İl Sağlık Müdürlüğü, HIV pozitif olduğu gerekçesiyle hastanede ameliyat edilmediği iddia edilen 65 yaşındaki Y.L'nin Ramazan Bayramı sonrasında Sağlık Bakanlığ'ına bağlı bir hastanede ameliyat edileceğini açıkladı.
Kaynak: CNNTÜRK
HIV'li hastaya Sağlık Bakanlığı sahip çıktı
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

İzmir İl Sağlık Müdür Yardımcısı Cengiz Balaban, diz protezi yenilenmesi gereken Y.L'nin Sağlık Bakanlığına bağlı bir hastaneye yönlendirildiğini, hastayla doktorun bir araya geldiğini anlattı.

Y.L'nin ilk ameliyat olduğu hastanenin tüm gerekenleri yapacağını kaydeden Balaban, "Y.L. ve ailesiyle görüştük, ailenin onayını aldık. Başhekimimizle de görüştük. Hasta bu süreçten oldukça memnun. Hasta Ramazan Bayramı sonrasında ameliyat edilecek. Şu anda dizindeki iyileşmeyi hızlandırmak için oksijen tedavisi görüyor. O tedavi tamamlandıktan sonra operasyon yapılacak" diye konuştu.

2005 yılında İzmir'deki bir hastanede Gonartroz tanısıyla ameliyat olan ve diz protezi takılan Y.L, HIV'li olduğu için 3 yıldır enfekte olan diz protezinin değiştirilmesi için gereken ameliyatın yapılmadığını iddia etmişti.

hiv'li
hastaya
sağlık
bakanlığı
sahip
çıktı
Bu habere ilk yorumu siz yapabilirsiniz...
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir