Medimagazin logo

Hastaneye 'klinik mühendislik' birimi açıldı

Elazığ'da Eğitim ve Araştırma Hastanesi bünyesinde kurulan Klinik Mühendislik Birimi sağlık tesisleri açıldı.
Hastaneye 'klinik mühendislik' birimi açıldı
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

Kamu Hastaneleri Genel Sekreterliğe bağlı Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde Klinik Mühendislik Birimi hizmete girdi. Kamu Hastaneleri Genel Sekreterliği tarafından yapılan açıklamada, “Sağlık tesislerimizde hastalarımıza yönelik teşhis ve tedavi yöntemlerini geliştirmek ve bu süreçte kullandığımız yüksek teknoloji ürünü sistem ve cihazlarımız ile kesintisiz hizmet sunmak üzere kurulan Klinik Mühendislik Birimi hizmet vermeye başlamıştır. Birliğimize bağlı sağlık tesislerimizde hızla geçiş yaptığımız modern hastane yönetimi anlayışı ve modern teknolojiye uyum kapsamında kurulan birimde biyomedikal ile endüstri mühendislerimiz başta olmak üzere konusunda deneyimli toplam 14 teknik ve idari personelimiz görev yapmaktadır" denildi.


Eğitim ve Araştırma Hastanesi ile Harput Devlet Hastanesi birleşimiyle yeni bir hizmet planlaması süreci başlatıldığına da dikkat çekilen açıklamada, şunlar kaydedildi:


“Bünyesinde kurulan Klinik Mühendislik Birimi’nde, sağlık tesislerimizde teşhis ve tedavi amaçlı kullanılmakta olan her türlü tıbbi cihaz ve donanımda meydana gelebilecek arızalara anında müdahale edilmesi, kurulum ve sökülmesi, performans testleri ve düzenli kullanıcı eğitimlerinin verilmesi ile hastane klinik cihaz sisteminin 365 gün 24 saat prensibine göre hizmet verebilmesi sağlanmaktadır. Ayrıca Klinik Mühendislik birimine bağlı olarak hastane içinde düzenlemiş olduğumuz ve yakın bir zamanda hizmete sunmayı planladığımız Kalibrasyon Laboratuvarı’nda ise tıbbi cihazlarımızın ölçümleme ve kalibrasyon işlemleri birimdeki teknik personelimiz tarafından yapılacaktır. Dolayısı ile kesintisiz hizmet ve zaman verimliliği yönünden sağlık tesislerimize önemli avantajlar sunarken bakım, onarım ve kalibrasyon hizmetleri harcama giderlerinden de büyük ölçüde tasarruf sağlanacaktır”

hastaneye
'klinik
mühendislik'
birimi
açıldı
Bu habere ilk yorumu siz yapabilirsiniz...
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir