Medimagazin logo

Hastanede asistan doktora saldırı

İzzet Baysal Eğitim ve Araştırma Hastanesi Kampüs Ünitesi Dahiliye bölümü Asistan hekimi Özgür Özerdoğan dün akşam üstü uğradığı saldırı sonucu yaralandı.Saldırı sonucu yaralanan doktora ilk müdahaleyi arkadaşları yaptı.
Kaynak: BOLU GÜNDEM - Ayşegül DİNÇEL
Hastanede asistan doktora saldırı
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

AİBÜ tıp fakültesi hastanesinde dün aksam 20:00 sıralarında meydana gelen olayda hasta yakınları nöbetçi doktora saldırdı. Saldırıda hafif şekilde darp edilen stajyer hekim Özgür Özerdoğan’ı hasta yakınlarının elinden servis çalışanları güçlükle kurtarabildi. Saldırıda yaralanan doktorun darp raporu aldığı ve konuyu yargıya taşıyacağı belirtildi.

 

Öte yandan konuya ilişkin bir açıklama yapan Türk Tabipler Birliği Bolu-Düzce Tabip Odası Başkanlığı, “26.10.2015 tarihi akşamı İzzet Baysal Eğitim ve Araştırma Hastanesi Kampüs Ünitesi iç hastalıkları servisi nöbeti esnasında hasta yakınları tarafından darp edilmiş olan Dr. Özgür Özerdoğan’a yapılan çirkin saldırıyı kınıyoruz. Olay sonrası kafa travması geçiren ve tedavi altına alınan meslektaşımıza acil şifalar diliyoruz. Olay adli makamlara iletilmiş olup, hastalarımızın sağlığı için büyük bir özveri ile çalışan sağlık personelimize yapılan çirkin saldırının en ağır şekilde cezalandırılması için konunun ilgili makamlarca yakın takip edileceğini umuyoruz” dedi.

hekime şiddet
sağlık çalışanına şiddet
bolu
Yorum (2)
yahya
stajyer hekim Özgür Özerdoğan’ı hasta yakınlarının elinden servis çalışanları güçlükle kurtarabildi...DÜNYADA VAR MI BİZİM GİBİ Bİ HALK...SÜRÜYE PARDON OY'A BEREKET.
0
Cevapla
dr.Metin
SALDIRI ve hakaret devamlı var.özellikle acillere gittiğimizde durum berbat.tam bir şiddet ve saldırı ve hakaret var.bunun sorumlusu bence sağlık bakanlığıdır.çünkü bakanlık saldırıyı özendirmektedir.halkımız memnun olsun oy gelsin de 'doktorun canı cehenneme' denmektedir.
0
Cevapla
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir