Medimagazin logo

Hacettepe'de sıra değişti

Rektörlük seçiminde birinci olan Erdener, Cumhurbaşkanı'na sunulan listede 2. sırada yer aldı.
Kaynak: CUMHURİYET
Hacettepe'de sıra değişti
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

YÖK Genel Kurulu’nun dünkü toplantısında 6 üniversitenin rektör adayları belirlendi. YÖK; Hacettepe, Selçuk, Karabük, Bilecik, Galatasaray üniversitelerinde yapılan seçimle belirlenen 6 rektör aday adayını 3’e indirdi. YÖK Genel Kurulu’nda yeni kurulan Adana Bilim ve Teknoloji Üniversitesi Rektörlüğü için kurula başvuran 18 aday arasından seçim yaparak 3 rektör adayını belirledi. YÖK akademisyenlerin oylarıyla belirlenen 5 üniversite rektörlüğü içinde yalnızca Hacettepe Üniversitesi’nde oylarla belirlenen sıralamayı değiştirdi. Üniversitede yapılan seçimlerde 657 oy alan mevcut rektör Prof. Uğur Erdener, ikinci sıradan aday gösterilirken 501 oyla ikinci olan Sağlık Bakanlığı Kanserle Savaş Daire Başkanı Prof. Dr. Murat Tuncer birinci sıraya yerleştirildi.

Yeni kurulan Adana Bilim ve Teknoloji Üniversitesi’nde de Türbana Özgürlük bildirisine imza atan isimlerden Prof. Enver Alper Güvel’i ilk sıraya, Prof. Adem Ersoy’u da ikinci sıraya yerleştirildi.

hacettepe'de
sıra
değişti
Yorum (9)
dr doğru
Daha geçen gün, YÖK başkanı üniversitenin tercihine uyacağız, Sayın Cumhurbaşkanı da böyle düşünüyor; mealinde konuşmuştu.Ne oldu şimdi...
0
Cevapla
kamil tuğcu
1 ( yazı ile bir) adet oy alan rektor oluyordu. buna ne kadar itiraz etmiştiniz
0
Cevapla
mustafa aydın
hacettepe için hayırlı olmuş ugur erdenerin yolsuzlukları boyunu geçmişti kazanan hastane üniversite ve tabikide personel ve millet oldu murat tuncer hocaya başarılar diliyorum saygılarımla hocam
0
Cevapla
ali taştan
Sayın Prof Dr Murat Tuncer'in Hacettepe Üniversitesine çok şeyler katması dileğiyle hayırlı olsun
0
Cevapla
ramazan inci
Değerli okuyucular, akademisyenler; İrade belirlenmiş ve rakama vurulmuş; 657-501=156 (yüzellialtı) aradaki fark ne anlama geliyor demokrasi açısından bir açıklamasını yapabilecek kimse var mı? Saygılarımla.
0
Cevapla
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir