Medimagazin logo

Fizik Tedavi Hastanesi Haziran'da hizmette

Fiziki Tedavi Hastanesi'nin Haziran ayında hizmete gireceğini belirten Konya Beyhekim Devlet Hastanesi Başhekimi Gökhan Darılmaz, "100 yataklı Fiziki Tedavi Hastanesi bize bağlandı. Fiziki Tedavi Hastanesi'nin de Haziran ayında bize bağlı olarak son derece donanımlı bir şekilde açılacak" dedi.
Kaynak: YENİ ŞAFAK
Fizik Tedavi Hastanesi Haziran'da hizmette
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

Konya Beyhekim Devlet Hastanesi Başhekimi Gökhan Darılmaz, hastanenin genel ve teknik özellikleriyle ilgili açıklamalarda bulundu. Darılmaz, hemen her dalda acil uzmanları olan Beyhekim Devlet Hastanesi'nin, Bosna Hersek ve Binkonutlar'a da iki tane semt polikliniği açtıklarını ve bölgenin en konforlu hastanesi olduklarını söyledi. Cerrahi, dahiliye ve yoğun bakım bölümünde gece doktorların nöbetçi kaldıklarını ifade eden Darılmaz, hem yoğun bakımda hem cerrahide uzman doktorlarının bulunduğunu ve bu durumun da kendilerini farklı kıldığını ifade etti. Gökhan Darılmaz açıklamalarını şöyle sürdürdü: "Bu dönem içerisinde 6'sı Genel Yoğun Bakım, 7'si Koronel Yoğun Bakım, 7'si Yeni Doğan Çocuk Bakım, 5'i Göğüs Yoğun Bakım, 4'ü Nöroloji Yoğun Bakım olmak üzere toplamda 28 yataklı yoğun bakım ünitesini hizmete açtık. Şu anda başlattığımız bir projeyle de 7 yataklı en iyi olacak şekilde Reanimasyon Yoğun Bakım bağlantımızı kuruyoruz. Yaklaşık 4 ay içerisinde bu servis de hizmete girecek. Şu anda 100 yataklı Fiziki Tedavi Hastanesi bize bağlandı. Fiziki Tedavi Hastanesi'nin de Haziran ayında bize bağlı olarak son derece donanımlı bir şekilde açılacak. Yapmış olduğumuz bir diğer proje de refakatçi oteli. Buraya gelen birinci hasta yakını refakatçi koltuğunda zaten kalabiliyorlardı. Ancak ikinci hasta yakını ya otelde ya da herhangi bir yakınında kalmaktaydı. Artık yapılan Refakatçi Oteli ile bu sorunu hallediyoruz. Hastane ek binasında hasta yakınlarına tamamen ücretsiz olmak üzere konaklama hizmeti sunuyoruz. Refakatçi Oteli'nin yatak sayısını 6'dan 15'e çıkarıyoruz."

ÇOCUK SERVİSİ TÜRKİYE'YE ÖRNEK

Beyhekim Devlet Hastanesi Başhekimi Gökhan Darılmaz, hastanelerinde sadece personel çocuklarına olmak üzere 26 çocuğa hizmet verecek bir kreşlerinin olduğunu ifade etti. Hem oyun çağı çocukları için kreş hem de okul çağı çocukları için okul görevinde bir kreşin yeni doğan Yoğun Bakım'da hizmete girdiğini dile getiren Darılmaz, çocuk servisinin Konya'da değil, Türkiye'de örnek gösterilecek bir nitelikte olduğunun altını çizdi. Başhekim Darılmaz, yıl içerisinde Çocuk Hastalıkları Polikliniği'nden Uzman Dr.Alaaddin Yorulmaz'ın ise Konya'da yılın doktoru seçildiğini sözlerine ekledi.

fizik
tedavi
hastanesi
haziran'da
hizmette
Yorum (1)
Dr.Cevdet
Uzman doktoru saati 6 tl.den nöbete koymak övünülecek birşey olmasa gerek.Bu hastane bir süre önce günlük 400-500 hasta girişi olan, doktorların hasta için sıra beklediği hastane olarak basına yansımıştı. Konya şehir merkezinden uzak oluşu nedeniyle halk tarafından pek ilgi görmüyordu. Sahi orada uzman doktorlar ne kadar döner alıyor acaba?
0
Cevapla
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir