Medimagazin logo

Eğer halen bu dönemlerde atanan Devlet Hizmeti yükümlüsü iseniz, mazeret kurasına başvurabilirsiniz

Sağlık Bakanlığı bir defaya mahsus olmak üzere mazeret kurasından yararlanabilecceklerle ilgili duyuru yayımladı
Eğer halen bu dönemlerde atanan Devlet Hizmeti yükümlüsü iseniz, mazeret kurasına başvurabilirsiniz
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

Daha önce gerçekleştirilen 55-56-57-58-59-60-61. Dönem Devlet Hizmeti Yükümlülüğü kuralarında atanıp 26 Haziran 2015 Cuma tarihi itibariyle Devlet Hizmeti Yükümlülükleri devam eden ve halen görevde olan kişilerden atandıkları kurada 43.Madde kapsamında başvuruda bulunup da 2514 Sayılı Kanun Kapsamında evvelce Devlet Hizmeti Yükümlülüğünü tamamlayan ve başvuruları reddedilen kişiler ile 55-56-57-58-59-60-61-62. Dönem Devlet Hizmeti Yükümlülüğü kuralarında atanıp 26 Haziran 2015 Cuma tarihi itibariyle Devlet Hizmeti Yükümlülükleri devam eden ve halen görevde olan kişilerden atandıkları kurada değişik nedenlerle 43. Madde kapsamındaki kuraya başvuruda bulunamayan kişiler için bir defaya mahsus olmak üzere yeniden 43. Madde kapsamında mazeret başvurusunda bulunabileceklerdir. 63. Dönem Devlet Hizmeti Yükümlülüğü kurasına başvuruda bulunmak isteyenler kuraya girmek istediğini belirtir dilekçelerini 22 Mayıs 2015 tarihi saat 18:00’ a kadar göndermeleri gerekmektedir.

 

NOT: Dilekçeler elden, kargo ya da APS ile 22.05.2015 saat 18:00’a kadar Sağlık Bakanlığı Genel Evrak Şubesi Mithatpaşa Cad. No:3 06434 Sıhhiye/ANKARA adresinde olacak şekilde Yönetim Hizmetleri Genel Müdürlüğüne hitaben gönderilmelidir.

 

(Yukarıdaki açıklamalar doğrultusunda 63. Dönem DHY için ismi ilan edilecek kişilerden Sağlık Bakanlığı ve bağlı kuruluşları dışında görev yapan personelin görev yaptığı kurumdan alacağı onaylı görev yeri belgesi ve DHY li olarak göreve başladığı tarih ve kalan DHY süresini (izin ve rapor vs detaylı belirtilecek) gösteren onaylı belgeyi PBS başvuru formu ile birlikte belirtilecek takvim çerçevesinde göndereceklerdir. Bu kurada ismi ilan edilecek kişiler sadece 43.Madde kapsamı mazeret başvurusu yapabileceklerdir. Başvuruları kabul edilenler kuraya dahil edilecek olup, mazereti komisyonca ret edilenler kuraya giremeyecek ve halen görev yaptıkları yerde çalışmaya devam edeceklerdir.)

eğer
halen
bu
dönemlerde
atanan
devlet
hizmeti
yükümlüsü
iseniz
mazeret
kurasına
başvurabilirsiniz
Yorum (3)
Mustafa Han
Neden 54 yok, 55 den başlıyor.
0
Cevapla
Büşra Çağlar
Bu mazeretler nedir ? 43. Madde ne oluyor ? Ben eylul ayinda basladim mecburiye hala devam etmekteyim ben basvurabilir miyim ?
0
Cevapla
Hilal Kuzucu Malçok
Ne saçma gene eşitlik ilkesine aykırı bir karar. Şüphe uyandırıcı ...
0
Cevapla
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir