Medimagazin logo

Dr. Aynur Dağdemir, Ersin Arslan'ın memleketindeki tıp öğrencileri tarafından anıldı

Samsun'da bıçaklı saldırıda hayatını kaybeden Op. Dr. Aynur Dağdemir, Gaziantep Üniversitesi Tıp Fakültesi öğrencileri tarafından dualarla anıldı.
Dr. Aynur Dağdemir, Ersin Arslan'ın memleketindeki tıp öğrencileri tarafından anıldı
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

Samsun'da sekreterinin eski eşinin bıçaklı saldırısında hayatını kaybeden Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Op. Dr. Aynur Dağdemir için Gaziantep Üniversitesi Tıp Fakültesi Öğrencileri bir basın açıklaması yaparak saygı duruşunda bulunarak dualar okudu.
 Gaziantep Üniversitesi Tıp Fakültesi 4. sınıf öğrencisi Bahadır Kılıç Atasagun Topluluğu adına yaptığı konuşmada, "Geçtiğimiz perşembe günü Samsun'da bir doktoru daha kaybettik. Dr. Aynur Dağdemir görevi başında katledildi. Kederli ailesine, meslektaşlarımıza ve tüm sağlık çalışanlarına başsağlığı diliyoruz. Ne hazindir ki her gün bir arada çalıştığı iş arkadaşları Dr. Aynur'un yaralanmasına üzüldüğü anlarda aynı zamanda olayın failini hayata geri döndürmek için çaba sarf ediyordu. Dr. Aynur ilk değildi, şu an bulunduğumuz hastanede yıllarca görev yapmak suretiyle uzman hekim olan Ersin Arslan ağabeyimiz bir hasta yakını tarafından yok yere hayatından olmuş, görevi başında katledilmiştir. Vefatının ardından 3,5 yıl geçmesine rağmen ne Ersin Arslan'ın yaşamından olması ne de bir başka şiddet olayı, sağlıkta şiddeti durduracak bir ibret vesikası olamamış, üzerine yenileri eklenmiştir. Yaklaşık 6 ay önce, 29 mayıs 2015'te yine bir doktor Dr. Kamil Furtun yine Samsun'da öldürüldü. 3 ay kadar önce, 31 Ağustos 2015'te henüz görevinde iki yılını dolduramamış olan Dr. Abdullah Biroğul Diyarbakır'da katledildi. Ülkemizin herhangi bir tarafında kuzeyde veya güneyde, doğuda veya batıda bir hekimin öldürülmesi, katledilmesi maalesef kanıksanacak duruma gelmiştir. Bizler genç doktorlar olarak hekimlerin, meslek büyüklerimizin öldürülmesini olağan hale getirmeyeceğiz, bu ölümlerin sıradanlaşmasına tahammül göstermeyeceğiz” ifadelerini kullandı


“Tıp öğrencileri olarak maalesef her gün ayrı bir 'hekime şiddet' haberini izlediğimiz, kendi öğrenim hayatımızda da maalesef şiddete maruz kaldığımız bir dönemde insanlara şifa olmanın hayaliyle, idealist düşüncelerle tıp eğitimi almaya çalışıyoruz” diyen Bahadır, “Bizler 12 yıllık eğitim hayatımıza 6 yıl daha sürekli, yoğun tempolu ve zorlu bir eğitimle devam edip, sadece insanlara hizmet vermek ve mesleğimizin hakkını yerine getirmek gayesiyle adımlar atıyoruz” Şeklinde konuştu.
İl kadım İlçesi'nde özel bir hastanede görevli ve ikiz çocuk annesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı olan 49 yaşındaki Op. Dr. Aynur Dağdemir, sekreteri Şeyda A.’nın eski eşi Yusuf Demirbaş tarafından bıçaklanarak öldürülmüştü.

sağlıkta şiddet
dr. aynur dagdemir
gaziantep universitesi tip fakultesi
ogrenci
bahadir kilic
ersin arslan
dr. abdullah birogul
atasagun toplulugu
Bu habere ilk yorumu siz yapabilirsiniz...
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir