Medimagazin logo

Doktor bıçak parası iddiasıyla tutuklandı

Tokat'ın Turhal ilçesinde ameliyat ettiği hastadan para aldığı öne sürülen doktor tutuklandı.
Doktor bıçak parası iddiasıyla tutuklandı
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

Alınan bilgiye göre, Turhal Devlet Hastanesinde ameliyat olan bir hasta, hastanede görevli genel cerrah H.G'nin kendisinden "bıçak parası" adı altında para aldığı iddiasıyla savcılığa dilekçe verdi.

Hastanın şikayeti üzerine H.G, polis ekiplerince gözaltına alındı. Emniyetteki işlemlerinin ardından adliye sevk edilen zanlı, çıkarıldığı mahkemece tutuklandı.

Bu arada H.G. hakkında benzer suçlardan başka şikayetler de bulunduğu öğrenildi.

tokat
bıçak parası
Yorum (3)
Ali Uyanmış
Bu milleti ameliyat etmeyeceksin. Gidecek özele. Orada bıçak parasının on katını verecek.
36
Cevapla
cahit
Artık bu malpraktis davalarından sonra artık kimse kolay kolay ameliyat yapmayacak.!!! Hasta ve doktor ilişkisi bitti.Eskiden hastaya daha çok bilgi verirdim, şimdi enaz bilgiyle yetiniyorum,kendimi kurtacak kadar....
20
Cevapla
Fikret Erbilen
Sen hekime ameliyat başına 50-100 lira verirsen o da illegal yollara sapar. Bu ülkede batı oranla en az ücret alan kesim hekimlerdir. Örneğin ABD de ortalama cerrah maaşı 30 bin dolarken hakim maaşı 8000 dolardır. Ama Türkiye'de bırakın 3-4 kat hakimler hekimlerden çok maaş alır. Sonra da tecavüzcüyü katili serbest bırakır kanıtı olmayan bir suç yüzünden hekimi tutuklama cürreti gösterir, çünkü hekimin aldığı 3- 5 kuruş döner gözüne batar.
23
Cevapla
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir