Medimagazin logo

Deprem bölgesindeki 10 ilde devlet hizmet süreleri kısaltıldı!

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, deprem bölgesindeki 10 ilde devlet hizmet sürelerinin yüzde 15 kısaltıldığını duyurdu
Kaynak: MEDİMAGAZİN
Deprem bölgesindeki 10 ilde devlet hizmet süreleri kısaltıldı!
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

Koca, sosyal medya hesabından, dün Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe giren "Meydana Gelen Depremler Sebebiyle Olağanüstü Hal İlan Edilen İllerdeki Tabip ve Uzman Tabiplerin Devlet Memuru Olarak Devlet Hizmeti Yapma Yükümlülükleri ile İlgili Süreler Hakkında Karar" ile ilgili açıklamada bulundu.

Koca açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

"Adana, Adıyaman, Diyarbakır, Gaziantep, Hatay, Kahramanmaraş, Kilis, Malatya, Osmaniye, Şanlıurfa il ve ilçelerinde 350, 400, 450, 500, 550 ve 600 gün olarak belirlenmiş devlet hizmet yükümlülük süreleri, söz konusu sürenin %85’inin tamamlaması halinde dolmuş kabul edilecek. Diğer bir ifade ile yükümlülük süreleri %15 kısaltılmıştır. Bununla birlikte, yükümlülük süresi 3359 sayılı Kanunda belirtilen ve en düşük süre olan 300 günden az olamayacak. Karar, Resmi Gazete’de yayımlandı. Hayırlı olsun."

 

Karara ulaşmak için tıklayınız.

hekim
deprem bolgesi
fahrettin koca
devlet hizmeti yukumlulugu
Yorum (1)
Tüm Hekimlere Sözleşme Hakkı veya Maaşı Verilsin
adana'da ''mecburi'' hizmet için torpilin olması gerek 5.6. bölgede mecburi tamamlayanlar adana'ya kurum içi atamada 30-40 bin puanla zor atanıyor kapsama alınması komik olmuş. ayrıca adana ne kadar zarar gördü ki? yıkılan birkaç bina. mecburi hizmet ve sözleşmeli hekimlikte torpil son bulsun artık.
4
Cevapla
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir