Medimagazin logo

Cerrahlar, 6. Cerrahi Araştırma Kongresi'nde biraraya geliyor

Türk Cerrahi Derneği (TCD) tarafından 2 yılda bir düzenlen 6. Cerrahi Araştırma Kongresi, 8-10 Aralık 2011'de Başkentte yapılacak.
Cerrahlar, 6. Cerrahi Araştırma Kongresi'nde biraraya geliyor
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

Ankara Sheraton Otel'de gerçekleştirilecek kongreye, tüm cerrahi branşlardan uzman hekimler ve asistanlar katılabiliyor. Kongrede ilk defa, Türkiye'de çıkan cerrahi dergilerin yayın kalitesini artırmak için ''Editörler Kursu'' düzenlenecek.


     Toplantının amacını açıklayan 6. Cerrahi Araştırma Kongresi Başkanı Prof. Dr. Ayhan Kuzu, kongrede cerrahi alanındaki bilimsel gelişmelerin gerek araştırmacılar, gerekse konunun uzmanları tarafından ele alınacağını söyledi.


     Türkiye'de genel cerrahi çatısı altında çalışan hekimlerin, bilim dünyasındaki gelişmelerden haberdar olması, yeniliklerin tartışılması ve bilimsel çalışmaların metodolojilerinin öğretilmesini amaçladıklarını belirten Kuzu, ''Kongrede, ayrıca araştırma metodolojileri, makale yazım teknikleri, etkili sunum yöntemleri, tez hazırlanmasında dikkat edilmesi gereken aşamalar, etik kurallar ve iyi klinik uygulamaları öğretilecek'' dedi.
    
     -''Editörler Kursu''-
    
     Kongrede ilk defa, Türkiye'de çıkan cerrahi dergilerin yayın kalitesini artırmak için ''Editörler Kursu'' düzenleneceğini de anlatan Kuzu, ''Cerrahi branş asistanlarına verilecek olan eğitim sayesinde hekimler, teorik bilginin yanı sıra el becerilerini geliştirecekler. Kongre kapsamında ilk defa kliniklerde yapılan işlemler yerinde anlatılacak'' diye konuştu.


     Kuzu, kongrede ayrıca cerrahi alanında yapılan özgün klinik ve deneysel çalışmaların sayısını ve kalitesini artırmak için bildiri sunumlarını özendirmek amacıyla klinik ve deneysel çalışmaların da ödüllendirileceğini söyledi.

cerrahlar
6.
cerrahi
araştırma
kongresi'nde
biraraya
geliyor
Bu habere ilk yorumu siz yapabilirsiniz...
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir