Medimagazin logo

Bursa'ya dev şehir hastanesi geliyor

Bursa'da yapılacak dev şehir hastanesi ilgili vatandaşa bilgi veren AK Parti milletvekili adayı Tülin Erkal Kara, "Samanlı Mahallesi'ne kurulacak olan dev şehir hastanesinde teknolojinin son imkanları kullanılacak" dedi.
Bursa'ya dev şehir hastanesi geliyor
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

BURSA-Bursa'nın Gürsu ilçesinde seçmenlerle bir araya gelen Kara, Türkiye'nin 8 yıl önce kangren sorunu haline gelen sağlık alanında birçok yenilik yapıldığını hatırlatarak, "Cumhuriyet'in 100. yılında Türkiye sadece kendi halkı için değil, bölge ülkeleri için de cazip bir sağlık üssü haline gelecek. Her türlü hazırlığını ve mevzuat altyapısını oluşturduğumuz 'kamu-özel ortaklığı modeli' ile sağlık tesisleri, Ar-Ge birimleri, yüksek teknoloji merkezleri, sosyal yaşam alanları, sağlık bilimleri üniversitesi ve büyük rekreasyon alanlarının bir arada bulunduğu dev şehir hastaneleri oluşturacağız. Şu anda Ankara'da bir tanesi planlanmış durumda, proje aşaması bitmek üzere. Aynı şekilde İstanbul da planlanmış durumda. İstanbul'da iki tane hedefleniyor. Biri Avrupa yakasında, bir Anadolu yakasında olmak üzere ve bunlar dev şehir hastaneleri olacak. En az 1 milyon metrekare arazi üzerinde bu şehir hastanelerini yapmış olacağız. Şu anda bu projeyi en kısa zamanda ustalık döneminin en önemli adımlarından bir tanesi olarak hayata geçireceğiz" diye konuştu.


Vatandaşlara daha iyi ve kaliteli sağlık hizmeti vermek için Bursa'ya da bir şehir hastanesi kurulacağını vurgulayan Kara, bu hastanenin Samanlı Mahallesi'nde inşa edileceğini hatırlatarak, "8 yıl önce insanlarımız hastane kapılarından geri çevriliyor, bebekler ve cenazeler rehin kalıyordu. Vatandaşımız kendisine yapılan bu zulmü unutmadı. Şimdi kapısını çaldığımız vatandaş, sağlık alanında yapmış olduğumuz hizmetlerden dolayı bize dua ediyor. Eskiden vatandaşımız bir röntgen çekmek için günlerce beklerdi ama şimdi anında alabiliyor. Artık hastane kapılarında vatandaşlarımız beklemiyor, bir telefonla randevusunu alıyor ve sıra beklemeden muayene oluyor. Ancak bunlar insanımıza yetmez. Bursa'ya kuracağımız şehir hastaneleri sayesinde vatandaşlarımız daha kaliteli bir hastanede ve teknolojinin son imkanlarının kullanıldığı sağlık merkezinde tedavi olacak. Yapılacak olan hastanede helikopter pisti bile bulunacak" dedi.


Sadece Bursa merkezinde hastanelerin yapılamayacağını belirten Kara, Mustafakemalpaşa, İnegöl, Karacabey, Orhangazi ve Mudanya ilçelerine de modern sağlık hizmetine uygun hastaneler inşa edileceğini söyledi. Kara, bu ilçelerde yapılması planlanan hastanelerin yapım ihalelerinin önümüzdeki aylarda gerçekleştirileceğini, İznik ve Gemlik için planlanan yeni hastanelerin ise 2011 yılı yatırım programına alındığını söyledi.

bursa'ya
dev
şehir
hastanesi
geliyor
Bu habere ilk yorumu siz yapabilirsiniz...
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir