Medimagazin logo

Başhekim Taşdemir göreve başladı

Van'ın Gevaş Devlet Hastanesi'ne atanan Başhekim Dr. Eyüp Taşdemir görevine başladı.
Başhekim Taşdemir göreve başladı
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

Muradiye Devlet Hastanesi'nde dahiliye uzmanı olarak görev yapan Dr. Eyüp Taşdemir, yeni atmayla Gevaş Devlet Hastanesi'nde başhekim olarak göreve başladı. Bursa, İstanbul ve Van'da görev yapan Dr. Taşdemir, bundan sonra da sağlık alanında ellinden geleni yapacağını söyledi.

 

Dr. Taşdemir, "Üniversite eğitimimden sonra ilk olarak Şırnak Sağlık Ocağı'nda ve ilin bazı ilçe ve köylerinde görev yaptım. Son olarak Muradiye Devlet Hastanesi'nde dahiliye uzmanı görevinden Gevaş Devlet Hastanesi Başhekimi görevine atamam yapıldı. Bir Vanlı olarak görev yapacağım Gevaş'ta sağlık alanında ve hastanenin daha ileri bir düzeye gelmesi için elimden geleni yapacağım. Eğitimimin çoğunu batıda yaptım, bu süre çerisinde bile kültürüm ve doğduğum yer sevgisinden dolayı her yaz Van'a gelir ve yakından takip ederdim. Bu vesileyle de olsa Gevaş'ı yakından tanıyan biriyim. İlçe doğa harikası bir yer. Böyle bir yer Türkiye'de çok nadir bulunur. Van Gölü, Artos Dağı ve Akdamar Adası'yla harika bir yer. Bu doğa harikası ilçe sakinleri de çok iyimser, yumuşak kalpli, misafirperver ve cana yakın insanlardır. Bundan dolayıdır ki Gevaş'ın yeri bende başkadır. Eminim birçok insanda da bu böyledir" dedi.

Hastanenin birçok özel hastaneden bile daha iyi olduğunu belirten Dr. Taşdemir, "İlçede yeni yapılan bu hastane, ilçeye sağlık anlamında birçok şey kazandırmış. Gelir gelmez hastaneyi gezip gerekli tespitlerde bulundum. Tespitlerim sonucunda hastanemizde ufak tefek sorunlar dışında bir sıkıntı olmadığını gördüm. Tabi ki yeni bir hastane eksikleri olacaktır, ama biz hastane personeli olarak vatandaşlarımızla bunu en iyi yere getireceğimize olan güvenim sonsuzdur" ifadelerini kullandı.

Dr. Taşdemir, son olarak da yeni doktorların atandığı müjdesini vererek, "Devlet hizmet yükümlülüğü 41. dönem kurası ile Sağlık Bakanlığı'nın resmi sitesinde yayınlanan Gevaş Devlet Hastanesi'ne bir kadın doğum uzmanı, bir genel cerrah uzmanı ve 3 pratisyen doktor ataması yapılmış olmasıdır. Bir sorun çıkmaması ve doktorlarımızın istifa etmemeleri durumunda en kısa zamanda göreve başlayacaklardır. Bu doktorlarımızın gelişiyle ameliyathanemizin de açılma süreci hızlanmış olacaktır" şeklinde konuştu.
 

başhekim
taşdemir
göreve
başladı
Bu habere ilk yorumu siz yapabilirsiniz...
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir