Medimagazin logo

Aydın'da saldırıya uğrayan hematoloji profesörü: Ruhum nasıl düzelecek bilmiyorum

Aydın Adnan Menderes Üniversitesi Tıp Fakültesi Hematoloji bölümünden Prof. Dr. İrfan Yavaşoğlu, hasta yakını tarafından saldırıya uğradı. Sosyal medya hesabından açıklama yapan Prof. Dr. Yavaşoğlu, "Meslekte 2024 yılında 25.yılım olacak. Ben şöyleyim böyleyim diyemem. Sadece şunu söyleyebilirim. Mesleğimi severek yaptım. Elimden geldiğince hastalar için öğrencilerim için en iyisini yapmaya çalıştım. Ruhum nasıl düzelecek bilmiyorum" dedi
Kaynak: MEDİMAGAZİN
Aydın'da saldırıya uğrayan hematoloji profesörü: Ruhum nasıl düzelecek bilmiyorum
Prof. Dr. İrfan Yavaşoğlu
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

MEDİMAGAZİN - Aydın Adnan Menderes Tıp Fakültesi'nde görev yapan Prof. Dr. İrfan Yavaşoğlu hasta yakınının saldırısına uğradı.

Aydın Tabip Odası'ndan yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

"ADÜ Tıp Fakültesi Hematoloji Ana Bilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. İrfan Yavaşoğlu’na bir hasta yakını tarafından yapılan saldırıyı şiddetle kınıyoruz.

İrfan hoca hastalarına son derece ilgili, etik çalışkan Türkiye’nin sayılı hematologlarındandır. Böyle değerleri korumak bakanlığın en önemli görevlerinden olmalıdır.

Sağlıkta dönüşüm ile birlikte hekimlere ve sağlık çalışanlarına karşı yapılan saldırılar ve şiddet artarak devam etmektedir. Sağlıkta dönüşümün olumsuz yansımalarının faturası maalesef bizlere çıkarılıyor ve şiddet olarak dönüyor.  Sağlıktaki tıkanmışlığın sorumlusu bizler değiliz.. Sağlıkta şiddetin çözümünü TTB ve Odalar olarak her platformda dile getirmemize karşın hala önemli adımların atılmamasını üzüntüyle takip ediyoruz. Sağlıkta şiddeti önlemek  adına gerekli adımları atması için  yetkilileri tekrar uyarıyoruz. Artık Yeter!!!

Bunun son olmasını dileyerek Saygıdeğer İrfan hocamıza geçmiş olsun diyoruz."

 

"İnanın bana olmaz diyordum"

Diğer taraftan saldırıya uğrayan Prof. Dr. Yavaşoğlu sosyal medya hesabından açıklama yaptı.

Açıklamasında, sağlıkta şiddet konusunda önlem çağrısı yapan Prof. Dr. Yavaşoğlu şu ifadeleri kullandı:

"Neler yazacağımı bilemiyorum. Meslekte 2024 yılında 25.yılım olacak. Ben şöyleyim böyleyim diyemem. Sadece şunu söyleyebilirim. Mesleğimi severek yaptım. Elimden geldiğince hastalar için öğrencilerim için en iyisini yapmaya çalıştım. Ruhum nasıl düzelecek bilmiyorum. Bu durumda yanımda olan üniversite yönetimimize, emniyetimize, adliyemize elindeki imkanlar ölçüsünde yanımda oldukları için teşekkür ediyorum. Canavarca hislere sahip bir toplum olduk sorgulamalıyız, üst yöneticiler bu duruma karşı önlemlerini almalı. İnanın bana olmaz diyordum. Oluyor olacak. Yalvarırım bizimle ilgilenenler yardım edin yardım edin yardım edin...."

 

"Çirkin saldırı girişimini kesin bir şekilde kınıyoruz"

Saldırıya ilişkin kınamaya mesajı yayımlayan Türk Hematoloji Derneği de şu sözleri kullandı:

prof dr irfan yavasoglu
doktor
hemotoloji uzmani
aydin
adnan menderes universitesi
Yorum (18)
Yorumsuz
başka bir ülkede olsak sağlık bakanı istifa etmiş veya ettirilmiş olurdu. bizde teselli rengarenk kodlarda aranıyor.
39
Cevapla
hekim osman
hocam acil de veya aile hekimliğinde iyi ki çalışmamışsınız. çok geçmiş olsun. sizin kalibrenizde olsam artık bi dk duranı der hazırlıklarıma başlardım.
24
Cevapla
Son olmaz
kınama mesajlarında naif bir duygulanımla "bunun son olmasını" dilemişler.bunun son olacağına ya da buna inanan bir allah'ın kulu var mı ? doktorun değil de magandanın bozuk ruhuna gerekeni yapmadan bu işler s o n olmaaaaaz...
32
Cevapla
Cookie Monster
meslek çökmek üzere olup sayın hocama tavsiyem: tus a girip hayatını kurtarmasıdır. zira hayat kısa.
19
Cevapla
Adamın biri
eskiden bir dr un hayatında yaşayacağı en tatlı dönüm noktalarından biri tus kazanmak idi. şimdilerde ise koca koca uzmanlar ( yakın arkadaşım 22 sene cerrahlık yapıp tus ile kaçıp gitti....) tus u işkenceden kaçma aracı olarak kullanmakta.
15
Cevapla
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir