Medimagazin logo

Aydın Tabip Odası'ndan grev açıklaması: 'Aylardır oyalanıyoruz!'

Aydın Tabip Odası, hekimlerin aylarca oyalandığını ifade ederek “Hekimler emekliliğe yansıyacak temel ücret artışı talep ederken sizlerin bize reva gördüğü, performansa dayalı ödeme sistemini dayatmak, emeğimiz için ayrılması gereken bütçeyi şehir hastanelerine kira ve hizmet bedeli olarak gömmek oldu” dedi
Kaynak: MEDİMAGAZİN
Aydın Tabip Odası'ndan grev açıklaması: 'Aylardır oyalanıyoruz!'
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

MEDİMAGAZİN - Emeklerinin hakkını aldıkları sağlıklı bir gelecek için g(ö)rev başında olduklarını ifade eden Aydın Tabip Odası iş bırakma eylemine ilişkin bir basın açıklaması yaptı. Aydın Tabip Odası tarafından yapılan basın açıklamasında şu ifadelere yer verildi:

"Biz, başka Kamil Furtun’lar Ersin Arslan’lar olmasın, yaşatmak için yaşamak istiyoruz” diyenler, biz gecesi gündüzü olmayanlar, biz hastalandıran bu sağlık sistemine göz yummayan, toplum sağlıksızken nefes alamayanlar, biz bu gördüğünüz binalarda sistemin tüm başarısızlığının altında bırakılanlar; biz, aylardır oyalama taktikleri ile yok sayılan, emeği hiçleştirilen, mesleği değersizleştirilenler, biz KHK ve güvenlik soruşturmalarıyla, aile hekimliği ceza yönetmeliğiyle baskı altına alınmaya çalışanlar, tüm bu olumsuzluklara rağmen; biz “giderlerse gitsinler”e boyun eğmeyenler; mesleğinin beyazını karanlığa ışık yapanlar; emek bizim, söz bizim diyoruz. Uzun mesailerde, yorucu nöbetlerde, kışkırttığınız sağlık taleplerine yanıt vermeye çalışan emeğin sahibi olarak bizler, milyonlar yoksulluk sınırı altı ödemelere, bizleri ölümüne çalıştıranlara, sağlıkta şiddeti üretenlere karşı sözümüz var diyoruz" 

 

 

 Yeni yasa teklifiyle Meclis’te, ekranlarda yürütülen senaryoların hükümsüz olduğunu ifade eden Aydın Tabip Odası sözlerini şöyle sürdürdü:

"Aylar süren oyalamanın ardından, yeni yasa teklifiyle emeğimizle yeniden alay ettiniz. Bizler emekliliğe yansıyacak temel ücret artışı talep ederken, nitelikli şekilde ve baskı altında olmadan çalışabilmemiz için yeterli süre ve olanaklar, sağlıkta şiddetten arındırılmış çalışma alanları, toplumun daha az hastalanması için koruyucu sağlık hizmetlerinin güçlendirilmesini isterken; sizlerin bize reva gördüğü, performansa dayalı ödeme sistemini dayatmak, emeğimiz için ayrılması gereken bütçeyi şehir hastanelerine kira ve hizmet bedeli olarak gömmek oldu. Sizin bizlere dayattığınız sağlıksızlığa karşı bizler bu gidişatı değiştirmek, sağlıklı bir gelecek için birlikteyiz." 

"Bugünkü G(ö)REV eylemimiz son değil. Bu bir itirazdır. Meclis’te yürütülen senaryoyu reddediştir. Hakkımız olanı alana kadar hep birlikte, sağlıksız politikalarınızın ve emek gaspınızın karşısında olmaya tüm gücümüzle devam edeceğiz. Tüm Türkiye’de hakları için, mesleğinin onuru için bir araya gelen milyonlar olarak biliyoruz ki emeğimizin hakkını aldığımız, sağlıklı bir geleceği birlikte inşa edeceğiz."

 

hekim
grev
is birakma eylemi
aydin tabip odasi
Bu habere ilk yorumu siz yapabilirsiniz...
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir