Medimagazin logo

Avrupa Dermatoloji ve Venereoloji Kongresi başladı

Avrupa Dermatoloji ve Venereoloji Kongresi (2013 EADV), İstanbul Kongre Merkezi'nde başladı.
Avrupa Dermatoloji ve Venereoloji Kongresi başladı
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

İSTANBUL-Organizasyon Komitesi Başkanı Prof. Dr. Mehmet Ali Gürer, AA muhabirine yaptığı açıklamada, merkezi İsviçre Lugano'da olan Avrupa Dermatoloji ve Venereoloji Akademisi'nin, kongreyi her yıl farklı ülkede düzenlediğini söyledi.

Gürer, uzun yıllar kongreyi Türkiye'ye getirmek için çaba gösterdiklerini anlatarak, "Bizim kendimizi kabul ettirmemiz çok zor oldu. Şahsen bir Türk dermatoloğu olarak bu iş için çok uğraştım" dedi.

Kongrenin Türkiye'de yapılmasının hem ekonomiye hem de ülkedeki dermatologlara katkı sağlayacağına inandığını ifade eden Gürer, kuruluşun yılda iki kez de bir Avrupa şehrinde toplantılar düzenlediğini anlattı.

Gürer, dünyanın değişik ülkelerinden yaklaşık 8 bin dermatoloğun kongreye katıldığını belirterek, şu bilgileri verdi:   

"Kongrede, 4 gün boyunca dermatoloji, tüm hastalıkları, konuları, detayları ve bütün gelişmeleriyle ele alınacak. Bilimsel araştırmaların sonuçları sunulacak. Bunun yanı sıra günümüzde dermatoloji biliminin ayrılmaz bir parçası olan kozmetolojideki ve lazer tedavilerindeki gelişmeler detaylarıyla tartışılacak. Dünyadaki ilaç firmaları ile kozmetik ve lazer firmalarının stantlarının bulunacağı sergi alanı bu sürede açık kalacak. Kongrenin çok verimli ve başarılı geçeceğine ve katılımcıların önemli gelişmelerle evlerine döneceğine inanıyorum."

avrupa dermatoloji ve venereoloji kongresi
2013 eadv
prof. dr. mehmet ali gürer
Yorum (1)
havsiye gündüz
venereoloji sözünün kökeni venüsten gelir. bilimsel lügattaki karşılığını varın siz tahmin edin. bu çeşit toplantıları ülkemizde görmek istemiyoruz!!!!
0
Cevapla
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir