Medimagazin logo
Akdağ sağlık çalışanlarıyla yemek yedi
Sağlık Bakanı Recep Akdağ, 8 yıldır uygulanan Sağlıkta Dönüşüm Projesi ile bakanlık olarak önemli başarılara imza attıklarını söyledi.
Akdağ sağlık çalışanlarıyla yemek yedi
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

Bakan Akdağ: Sağlıkta Dönüşüm Projesi ile önemli başarılara imza attık   


 
NEVŞEHİR- Türkiye'de Kızamık ve Sıtma ile etkin mücadele çerçevesinde bu hastalığın ortadan kaldırıldığını kaydeden Akdağ, "Sağlıkta dönüşüm projesindeki başarılı çalışmalarımızla halkımıza daha nitelikli sağlık hizmetleri sunulmaya başlandı. Bunun başarılmasındaki en temel etken, sağlık çalışanlarımızdır." dedi.


Nevşehir'de gezi ve incelemelerini sürdüren Sağlık Bakanı Akdağ,Nevşehir Şevki Atasagun Devlet Hastanesi'ni ziyaret ederek, burada sağlık çalışanları ile birlikte öğle yemeği yedi. Sağlık Bakanı Recep Akdağ, Nevşehir Sağlık Müdürlüğü çalışanları ile Kapadokya Kültür ve Sanat Merkezi'nde düzenlenen toplantıya da başkanlık etti.

 

Sağlık Bakanlığının üst düzey yöneticilerinin de katıldığı toplantıda konuşan Bakan Akdağ, 2003-2010 dönemini kapsayan süreçte sağlık hizmetlerinde ciddi çalışmaların sergilendiğini söyledi. Uygulanan sağlıkta dönüşüm projesi ile sağlık hizmetlerinin daha etkin hale getirildiğini belirterek,çalışanların farklı hastanelerde tedavilerinin ortadan kaldırıldığını ve özel hastanelerde tedavi imkanının sağlandığını kaydetti.Akdağ, sağlıkta dönüşüm projesi ile artık Türkiye'de Kızamık ve Sıtma gibi hastalığın söküp atıldığını vurgulayarak "Artık ülkemizde sağlık hizmetleri Avrupa ülkeleri ile boy ölçüşür bir düzeye ulaştı. Ülkemizde ortalama yaşam süresi hızla artıyor.anneölümlerinde binde 75 lerden binde 15 lere, bebek ölümlerinde de binde 43 lerden binde 9 lara kadar düşüş sağladık. Hamile ve bebek aşılamalarını artık çok iyi izleyebiliyoruz. Sağlıkta çağdaş dünyanın eriştiği düzeye ulaşıyoruz. Aile hekimliği her geçen gün ülke genelinde gelişerek artıyor." dedi.Akdağ, bu olumlu gelişmelere karşın, sağlıkta sıkıntılarında yaşandığını belirterek, "Ortalama ülke nüfuslarına oranlandığında biz de 1 hemşire varsa, Avrupa'da 3 -5 arasında değişiyor. Ülkemizde l fizyoterapist kimi Avrupa ülkeleri ile karşılaştırıldığında 10 katına ulaşabiliyor. Bu yönde sıkıntılar var. Doktor ve hemşire sayıları halen yetersiz. İnanıyorum ki bu konularda da sıkıntılarımızı ortadan kaldıracağız. Sağlık çalışanlarının mali durumlarının da güçlendirilmesi için çabalarımız devam ediyor. Çünkü sağlık çalışanlarımız bizim uyguladığımız her projenin başarıya ulaşmasında en önemli etken, onların yaşam düzeylerinin de artırılması bizlerin öncelikli görevlerinden birisi." dedi.Sağlık Bakanı Akdağ, daha sonra Kapadokya Dedeman Otel'de Nevşehir il genelinde görev yapan pratisyen ve uzman doktorlarla da bir araya geldi. Akdağ,bu akşam Kapadokya Kültür ve Sanat Merkezi'nde vatandaşlarla sohbet toplantısına katılacak.

 
 

recep akdağ
sağlık çalışanları
Bu habere ilk yorumu siz yapabilirsiniz...
Yorum Yaz
0/300