Medimagazin logo

Akdağ, sağlık çalışanlarına uygulanan şiddete karşı vatandaştan destek istedi

Sağlık Bakanı Recep Akdağ, sağlık çalışanlarına yönelik zaman zaman ortaya çıkan şiddetin son bulmasında kararlı olduklarını belirterek, vatandaşlardan da destek istedi. Akdağ, “Vatandaşımız, şiddet eğilimi içerisinde olan kişilere karşı da razı olmadıklarını göstersinler. El birliği ile yaparak kötü davranışı engelleyebiliriz.” dedi.
Akdağ, sağlık çalışanlarına uygulanan şiddete karşı vatandaştan destek istedi
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

 Bakan Akdağ, Kayseri programı kapsamında Erciyes Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fahrettin Keleştemur’un üniversiteleri ile ilgili bilgi verdiği toplantıya katıldı.


    Ardından da basına kapalı olarak düzenlenen il sağlık koordinasyon toplantısına katıldı. Toplantı öncesinde gazetecilere açıklama yapan Akdağ, hastanelerde sağlık çalışanlarına yönelik gerçekleştirilen şiddetin ve saldırın son bulması adına çalışmalar yaptıklarını dile getirdi.


    Akdağ, şöyle konuştu: “Zaman zaman sağlık kuruluşlarında, özellikle acil servislerde sağlık çalışanlarımıza sözle ya da fiili şiddetle karşılaşıyoruz. Buna asla müsaade etmeyeceğimizi ve kabul etmediğimizi herkese bir kerede Kayseri’den duyurmak istiyoruz. Kuşkusuz AK Parti hükümetlerinin sağlıkla ilgili ortaya koyduğu performanstan halkımız memnun. Geçmişle kıyasladıklarında nasıl iyi hizmet aldığını biliyor. Vatandaşımız, sağlık çalışanı ve sağlık kuruluşlarıyla arasındaki ilişki iyidir. Bu çok daha iyi olacak. Kabalık, maganda kültürünün hastanelerde ortaya koyanlarla karşılaşıyoruz. Bu genel olarak vatandaşımızın genel anlamda kültürünü yansıtmıyor. Ender olaylardır. Tahammül edemeyeceğimiz olaylardır. Sıkıntı ve iş yükü içerisinde bir sağlık çalışanı var. Doktor, hemşire, sağlık çalışanı bu insana görev anında hücum edilecek. Saldırılacak. Bu doğru değil. Halkımızın hak arama yolları açıktır. 184 numaralı telefonumuz 24 saat açıktır. Vatandaşımız sağlık hizmeti alamıyorsa mutlaka 184’ü aramalıdır. Bunlar geçmişte hiç yoktu. Vatandaşımızın hakkını arayabileceği mekanizmalar açık.”


    Bakan Recep Akdağ, şiddeti yok etmekte kararlı olduklarını vurgulayarak, “Şiddete sıfır tolerans mantığı ile yaklaşıyoruz. Bu yöndeki çalışmalarımız sürecek. Ben bütün halkımızın desteklerini bekliyorum. En azından etraflarında bu davranışlarda olanlara karşı bu konuda razı olmadıklarını göstersinler. Bunu el birliği ile yapabilirler. Kötü davranış bu şekilde de engellenebilir.” diye konuştu.

akdağ
sağlık
çalışanlarına
uygulanan
şiddete
karşı
vatandaştan
destek
istedi
Yorum (29)
wind
iyi de kendi doktorunu kendisi aşağılayıp köle yaparak, hatta yetmeyip şimdi artık yabancı doktorlar arasında kendi memleketinde gavur eziyeti çektirmeye de başlayan Recep Akdağ'ın kendisi değil mi. Hepimizi ucuz işçiye çevirdikten sonra "ay, ben yeteri kadar eziyorum zaten, bari siz halkımız ezmeyin" demek olmuyor bu???
0
Cevapla
Mithat tosun
Vatandaş 184 ü aradığında da iftira ya da ipe sapa gelmez iddialar varsa bir ön filtrelemeden geçirilmelidir ve her şikayetdoğrudan sağlık personeline, hadi adı savuma olmasın, ama bilgi almak babında bile başağrısı olarak dönmemelidir ve ipe sapa gelmez iddialar ve iftiralar da şikayet edenin yanına kar kalmamalıdır. Yoksa bu şikayet hattı vatandaşın sağlık personeline uyguladığı son derece yasal bir mobbing düzeneği haline gelmektedir.Sayın bakanımızın bu konu da da gerekeni yapacağından kuşkumuz yoktur.Şiddetin önlenmesi buralardan başlamalıdır. Saygılarımla
0
Cevapla
doktor
eskiden vatandaş bakandan çözüm isterdi.bu sorunu vatandaşmı çözecek......yazık düştüğümüz hale
0
Cevapla
ferhat
acaba sorunu oluşturan kim... bunu çözmezsek çözüm yok... olayın kaynağı herkesçe malum biri...
0
Cevapla
Koray Ak
ortalama öğretim süresi ilkokul 4 olan bir toplumdan saygı beklenemez. bu toplum kolaylıkla dolduruşa getirilebilir. tıpkı sayın bakanın yaptığı gibi. toplumu sağlık çalışanına düşman yaptı. şimdi de pirincin taşını ayıklamaya çalışıyor yada ayıklar gibi görünüyor. çünkü artık ben sağlık bakanına inanmıyorum. ne söylediğini lafın nereye gittiğini bilmiyor. sanki diyorki AKP hükümetleri öncesi sağlık çalışanları şiddeti hak ediyorlardı ancak bizim hükümetlerimizde şimdi daha iyi sağlık hizmeti alıyorsunuz ey halkım artık şiddete gerek yok. istatistiklere bakılsın acaba akp zamanında şiddet artmış mı azalmış mı.
0
Cevapla
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir