Medimagazin logo

Aile hekimlerine verilen ihtar puanı uygulaması kaldırıldı

Aile Hekimliği Sözleşme ve Ödeme Yönetmeliğinde yapılan değişiklikle aile hekimlerine verilen ihtar puanı uygulaması kaldırıldı
Kaynak: AA
Aile hekimlerine verilen ihtar puanı uygulaması kaldırıldı
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

Aile Hekimliği Sözleşme ve Ödeme Yönetmeliğinde Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik,  Resmi Gazete'nin bugünkü sayısında yayımlanarak yürürlüğe girdi.

Önceki yönetmelikte yer alan, denetimlerde tespit edilen aksaklıklar nedeniyle ihtar puanı verilen ve bu puanları belli miktara ulaşan aile hekimlerinin sözleşmelerinin feshedildiği düzenlemede, Anayasa Mahkemesi'nin 21 Haziran 2022 tarihli ve E.2022/43-K.2022/81 sayılı kararı gereğince değişikliğe gidildi.

İhtar puanı verilmesi uygulamasının kaldırıldığı yönetmelik değişikliğiyle aile hekimleri ve aile sağlığı çalışanlarının uyacağı disiplin kuralları yeniden düzenlendi.

Buna göre, aile hekimlerinin disiplin işlemlerinde de 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu'nda yer alan hükümler uygulanacak.


 

aile hekimligi sozlesme ve odeme yonetmeligi
ihtar puani
Yorum (7)
RK
bu aşamadan sonra ai̇le heki̇mli̇ği̇ bi̇tmi̇şti̇r
Cevapla
Maestro
peki aile hekimliliğinin yükümlülükleri 657 ye nasıl entegre edilecek.mesela mobil hizmete gitmeyen tesbit edilirse nolacak
Cevapla
nevzat kulukçu
birden fazla aile hekiminin olduğu merkezlerde birbirinin yerine fiili nöbetleşe bakma uygulaması denetlensin.
4
Cevapla
ÖMER EKİCİ
aile hekimliği ne deve ne de kuş? tam gün ile ikinci ve üçüncü basamak hekimlerini tam kuş yaptılar! aile hekimliği sistemi ile birinci basamak yarı kuş yaptılar! şimdi hepsini deve kuşu yahu acilen tamgünden vaz geçin sağlıktaki sorunların temelinde tamgün varrrrrrr!...
Cevapla
yılmaz koçer
yönetmelik hayatın olağan akışına uygun değil.bunu yapacaklarına:hasta muayenesine yönelik ödemede muayenesi yapılan hastanın hyp side yapılma şartı aranıp, muayenesi ve hyp sitapılan hastaya bu ödenek verilir denilseydi işe yarar bir şey olurdu.
Cevapla
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir