Medimagazin logo

Zonguldak Valiliği'nden bozuk aşı iddialarına yanıt: Aşılar bozuk değil, koruyucu etkisi azalacak şekilde uygulanmış

Zonguldak’ta bazı aşıların bozuk olduğu iddiaları üzerine valilikten açıklama geldi. Açıklamada aşının bozuk olmadığı, “aşının koruyucu etkisinin azalacak şekilde uygulandığı” ifade edildi.
Kaynak: İHA - Onur Altındağ
Zonguldak Valiliği'nden bozuk aşı iddialarına yanıt: Aşılar bozuk değil, koruyucu etkisi azalacak şekilde uygulanmış
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

Zonguldak Valiliği’nden yapılan açıklamada, kamuoyunda yayınlanan bazı haberlerde ikinci doz olarak yapılan bazı aşıların bozuk olduğu iddiası üzerine Atatürk Devlet Hastanesi yönetimi tarafından inceleme başlatıldığı belirtildi.

17 Temmuz tarihinde uygulanan Covid-19 Biontech aşılarından bir bölümünün “aşının koruyucu etkisinin azalacak şekilde uygulandığı”nın hastane yönetimince tespit edildiği kaydedildi.

Açıklamaya göre bunun üzerine konu Sağlık Bakanlığı Halk Sağlığı Genel Müdürlüğü Aşı ile Önlenebilir Hastalıklar Dairesi Başkanlığına iletilerek, izlenmesi gereken yol hakkında görüş soruldu. Daire Başkanlığı ise cevap olarak daha önce de benzer durumlara karşı Pandemik Aşı Uygulamaları Komisyonunca verilen kararlar doğrultusunda aşıların tekrar edilmesi gerektiği görüşünü bildirdi.

Aşıların kesinlikle bozuk olmadığı, koruyucu etkisinin azalacak şekilde uygulanmış olması sebebiyle tekrar edilmesinin uygun görüldüğü belirtildi.

zonguldak
bozuk aşı
zonguldak valiliği
koruyucu etki
Bu habere ilk yorumu siz yapabilirsiniz...
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir