Medimagazin logo

Zayıflama hapları hem öldürebilir hem de işe yaramaz

ABD’nin en etkin 32 doktorundan Orhan Karatoprak, Nilüfer Gülmez’in canına mal olduğu iddia edilen zayıflama hapları ile ilgili çarpıcı uyarılarda bulundu. En ufak kalp rahatsızlığında bu hapların ölümcül olabileceğini söyleyen Karatoprak, “Verdiğiniz kiloyu geri almanız da kesin” dedi.
Kaynak: Razi CANİKLİGİL / HURRİYET
Zayıflama hapları hem öldürebilir hem de işe yaramaz
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

BALIKESİR’de, radyodan duyup sipariş ettiği ‘Afrikan mangosu zayıflama hapını’ kullandıktan sonra rahatsızlananan Nilüfer Gülmez’in 33 gün yoğun bakımda tutulduktan sonra hayatını kaybetmesi ile gündeme gelen zayıflama ilaçları için, geriatri uzmanı Türk doktor Ohan Karatoprak’tan uyarı geldi. ABD’de yayınlanan iki kitabı (The Gene Makeover ve MdFatLoss.com) sonrası dikkatleri üzerine çeken ve ABD sağlık sektörünün en saygın derecelendirme kuruluşlarından “Castle Connely Medical”ın en iyi 32 doktor arasında gösterdiği Dr. Karatoprak, Afrikan Mangosu ile ilgili şu uyarılarda bulundu: “Afrikan mangosu, son zamanlarda ABD’de TV ve süpermarketlerde satılmaya başlandı. Doktorların önermediği, reçetesiz hiç bir ilacın hastaya faydası olmaz.”

“100’de 1 işe yarar”

Dr. Karatoprak, uyarılarına şöyle devam etti: “Fiber şeklinde, açlığı gidermek için buna benzer glucoman ve aneninler var. Bunların ne zararı ne faydası var. Bu ilaçları alanlardan 10 kişi kilo verebildiyse, bin kişi vermemiştir. Ama bu ürünleri pazarlayanlar bunu açıklamaz. Bunları gerçek ilaç kuruluşları üretmiyor. Bunlara kanılmamalı. Reçetesiz ilaçlar mutlaka doktora danışılmalı. Bunlar ticari amaçla piyasaya sürülen ilaçlardır. Kilo kaybı çok büyük bir pazar, insanlar malesef bu bilgilere çok çabuk cevap verdikleri için bu piyasa çabuk büyüyor.”

‘En ufak kalp rahatsızlığı varsa bu hap öldürebilir’

DOKTOR Ohan Karatoprak, bu hapı kullandıktan sonra 33 gün yoğun bakımda kalıp ardından can veren Nilüfer Gülmez’le ilgili de, şunları söyledi: “Kalbinde ufak bir rahatsızlık bile varsa, zayıflatıcı haplar yüzünden yaşadığı kas kaybından dolayı kalbi olumsuz etkilenebilir. Kalbi aritmiye girebilir.

Araştırmalar kilo kaybının yağdan değil, kas ve vücut suyu kaybından kaynaklandığını gösteriyor. Bu ürünlerin yüzde 99’u iştahı kesip kilo kaybetmeye yöneliktir. Bu vücut fizyolojisine tamamen aykırıdır. Çünkü, kas kaybı vücut metabolizmasının kaybına neden olur. Vücut metabolizması yavaşladığından vücudun kalori yakma kapasitesi düşer. Böylece o kişi kesinlikle kaybettiği kiloları tekrar geri alır.”

zayıflama
hapları
hem
öldürebilir
hem
de
işe
yaramaz
Bu habere ilk yorumu siz yapabilirsiniz...
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir