Medimagazin logo

Yanlış tedaviden sonra avukatlık ücreti şoku

Bursa'da, yanlış teşhis nedeniyle yüzde 99 engelli olan çocukları için hukuk savaşı başlatan aileye, yasa değişikliğiyle hem 'başka mahkemeye' denildi hem de avukatlık ücreti talep edildi.
Kaynak: SABAH - TUNA ÇAM
 Yanlış tedaviden sonra avukatlık ücreti şoku
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

 Yıldırım ilçesine bağlı Çınarönü Mahallesi'nde yaşan Sema ve Hakan Karabulut çifti kızları Elif'den sonra dünyaya gelecek olan çocuklarının ikiz olduğunu öğrenince büyük mutluluk yaşamıştı. Ama ikizler, bir hafta erken dünyaya geldi. 2007'de gerçekleşen doğum sonrası ikizlerden Yunus da 20 gün boyunca 'ciğerlerinde sorun var' teşhisiyle kuvözde tutuldu. Ancak aslında mide ve bağırsaklarının tıkalı olduğu için beslenemediği ortaya çıktı. Ve bu süreçte Yunus yüzde 99 engelli kaldı. Yanlış tedavi uygulayan doktor hakkında "taksirle yaralama" suçundan dava açıldı. Çocukları ömür boyu bakıma muhtaç kalan aile de Sağlık Bakanlığı aleyhine 152 bin TL'lik tazminat davası açtı.

İKİNCİ KEZ MAĞDUR OLDULAR
Ancak geçen nisan ayında yasa değişikliği oldu. Karabulut ailesinin açtığı tazminat davasına bakan mahkeme 'görevsizlik' kararı vererek dosyanın İdare Mahkemesi'ne gönderilmesine hükmetti, bin 200 TL avukatlık ücretini de davalının ödemesi istendi. Çocuklarının tedavi masraflarını bile karşılamakta güçlük çeken ve geçici işlerde çalışan baba Hakan Karabulut, bu kararla ikinci kez mağdur edildiklerini söyledi.

yanlış tedavi
tıbbi hata
Bu habere ilk yorumu siz yapabilirsiniz...
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir