Medimagazin logo

Vekil karşılamayan başhekim sürüldü!

İddiaya göre hastane kapısında karşılanmayan AK Parti milletvekili, başhekimi görevinden aldırtıp başka bir ilçeye tayin ettirdi
Kaynak: MİLLİYET
Vekil karşılamayan başhekim sürüldü!
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

MANİSA-CHP Manisa Milletvekili Özgür Özel, AK Parti Manisa Milletvekili Uğur Aydemir’in geçen Ramazan’da Gördes Hastanesi ziyareti sırasında, kendisini kapıda karşılamayan Başhekim Uzman Dr. Mehmet Şahin’i görevinden aldırdığını iddia etti. Meclis’te soru önergesi vereceğini belirten Özel, Aydemir’in Başhekime, “Orada seni oturtmam, senin kafanı kopartırım” dediğini iddia ederken, AK Partili Aydemir ise “Böyle bir şey söylemedim. Başhekimi de hiç görmedim ve tanımam” diye konuştu. Başhekim Dr. Şahin ise “Sayın Aydemir ile hastane ziyareti sırasında konuştum” dedi.

‘Odan çok mu rahat’

Özel şu iddiada bulundu: “Aydemir partisinin Manisa Milletvekili Muzaffer Yurttaş ile birlikte hastaneyi ziyaret ediyor. o sırada başhekim hasta muayene ediyor. Başhekim muayeneyi tamamlayıp milletvekillerini karşılıyor. Ancak Aydemir’in son derece asık bir suratla dışarıda beklediğini görüyor.

Aydemir kendisine, ‘Senin odan çok mu rahat? Bizi kapıda karşılaman gerekiyordu. Seni o rahat odanda rahat oturtmayacağım. Senin kafanı koparacağım’ ifadesini kullanıyor. Başhekim bu olayı bana benim rica etmem üzere yazılı olarak da bildirdi.”

‘Karşıladım’

Başhekim Şahin’in 11 Ekim’de görevinden alındığını söyleyen Özel, “Gördes’ten alıp Turgutlu Devlet Hastanesi’ne düz ortopedi uzman doktoru olarak tayin ettiler” diye konuştu. Aydemir ise iddiaların gerçeği yansıtmadığını belirtip, kendisinin hastane ziyaretinde böyle bir olayın yaşanmadığını söyledi. İl Sağlık Müdürü Dr. Ziya Tay ise “Geri alınmasına sebebiyet verecek ciddi bir sorun yok. Verimlilikle ilgili bir karardır” diye konuştu.Dr. Şahin, “Ben ilçeme ve hastaneme kötülük yapmadım” diye konuştu.

Şahin, “Aydemir’i hastane ziyareti sırasında karşıladım ve kendisiyle konuştum” dedi.

vekil
karşılamayan
başhekim
sürüldü!
Yorum (17)
selim ileri
onu aradan alan sağlık müdürü aciz bir adamdır.tam sağlık bakanına uyan bir bürokrattır. iradesiz ve çapsızdır.
0
Cevapla
selc
kim kime hizmet için var ya, ama ben gece acile gelip çocuğunu göstermek için sırada bekleyen milletvekili olduğunu söylemeyen milletvekili olduğunuda biliyorum.
0
Cevapla
gölgelice
Anlamadığım, bunlar bizim vekilimiz mi? Yoksa kelek kesenimiz mi?
0
Cevapla
kerim nal
hemen hemen personeli sahipsiz tek bakanlık sağlık bakanlığı.Parti il ve ilçe başkanlarının elinde oyuncak olan her şeyine karışılan kimin ast kimin üst olduğu belli olmayan yerlerdir sağlık kuruluşları.Benim görev yaptığım kamu hastanesinden hiç çıkmazdı il başkanı.Herşeye karışırdı,ihaleler onun onayı olmadan gerçekleşmezdi.aslında kişiliğ zayıf edilgen tiplerden sağlık müdürü başhekim seçerler ve kullanırlar...olay o kadar basit. Bana göre zaaf içinde olan sağlık müdürü sayın milletvekilim size katılmıyorum diyememiş dememiş ...
0
Cevapla
Frankie Bellevan
Bu tarz hareket eden vekiller eskiden olduğu gibi daha fazla ifşa edilmeli.Doktorun hangi konuda verimli olmadığından da bahsetmiş olsalardı ya!Doktor Bey de kendini savunmuş ,zaten kötülük etse idi hiç bir sorunla karşılazmazdı herhalde.İyilik,kötülük kavramları da iyice birbirine karıştı birbirinin yerini aldı.
0
Cevapla
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir