Medimagazin logo

'Üzmez olayı sürecinde mesleklerinin gereğini yapan hekimlerimizin arkasındayız'

Ankara Tabip Odasının, Adli Tıp Kurumunun (ATK) ''Hüseyin Üzmez raporuyla'' ilgili basın toplantısına katıldıkları gerekçesiyle haklarında soruşturma başlatılan 3 hekimin ''arkasında'' olduğu bildirildi
'Üzmez olayı sürecinde mesleklerinin gereğini yapan hekimlerimizin arkasındayız'
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol
ANKARA (A.A) - Ankara Tabip Odasının, Adli Tıp Kurumunun (ATK) ''Hüseyin Üzmez raporuyla'' ilgili basın toplantısına katıldıkları gerekçesiyle haklarında soruşturma başlatılan 3 hekimin ''arkasında'' olduğu bildirildi.

Ankara Tabip Odasından yapılan yazılı açıklamada, geçtiğimiz günlerde, Türk Tabipleri Birliği(TTB), İstanbul Tabip Odası(İTO), Adli Tıp Uzmanları Derneği, Türk Pediatri Kurumu, Adolesan Sağlığı Derneği, Çocuk ve Gençlik Ruh Sağlığı Derneği ile Türkiye Psikiyatri Derneğinin, söz konusu olayla ilgili düzenlediği toplantının ardından ''Raporun bilimsel olmadığı ve ATK'nın hatasını düzeltmesi gerektiği'' yönünde açıklama yapıldığı hatırlatıldı.

''ATK yönetiminin, basın toplantısına katıldıkları gerekçesiyle TTB Merkez Konseyi Üyesi Uzman Dr. Elif Kırteke, Adli Tıp Uzmanları Derneği Başkanı Doç. Dr. Serhat Gürpınar ile TTB Büyük Kongre Delegesi ve İTO Çocuk Komisyonu Üyesi Uzman Dr. Lale Tırtıl hakkında soruşturma başlattığı'' bildirilen açıklamada, şu hususlara yer verildi:

''Üzmez olayı sürecinde mesleklerinin gereğini yapan hekimlerimizin arkasındayız. ATK yönetiminin bu yaklaşımı, gerçeklerin ortaya çıkmasından duydukları rahatsızlığın bir göstergesi olarak değerlendirilmelidir. ATK, verilecek raporun hayati öneminin olduğu bir süreçte ne yazık ki verdiği bu raporla bilirkişiliğin en öncelikli koşulu olan güvenilirliğini toplum gözünde zedelemiştir. ATK'nın güvenilir ve yetkin bir kurum olabilmesi için siyasi baskı ve kadrolaşmalardan arındırılmış, özerk, bilimsel, objektif ve güvenilir bir yapıya kavuşturulması gerekmektedir.''
'üzmez
olayı
sürecinde
mesleklerinin
gereğini
yapan
hekimlerimizin
arkasındayız'
Bu habere ilk yorumu siz yapabilirsiniz...
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir