Medimagazin logo

Ulusal Akciğer Sağlığı 2023 Kongresi yarın başlıyor

Akciğer Sağlığı ve Yoğun Bakım Derneğince düzenlenen Uluslararası Katılımlı Ulusal Akciğer Sağlığı Kongresi 15 Mart'ta Antalya'da gerçekleştirilecek
Kaynak: MEDİMAGAZİN
Ulusal Akciğer Sağlığı 2023 Kongresi yarın başlıyor
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

ASYOD'un düzenlediği Uluslararası Katılımlı Ulusal Akciğer Sağlığı Kongresini 15-18 Mart tarihleri arasında Antalya Sueno Kongre merkezinde düzenlenecek.

Akciğer Sağlığı ve Yoğun Bakım Derneği (ASYOD) Başkanı Prof. Dr. Ahmet Emin Erbaycu, kongreye ilişkin olarak programa, deprem sonrası dönemde yaşanabilecek akciğer problemlerini konuşulacağı bir oturumun eklendiğini söyledi.

Üç salonda ücretsiz canlı yayına açılacak olan kongreye ilişkin şunları paylaştı:

“Cumhuriyetimizin 100. Yılında derneğimizin 8. kongresini sizlerle birlikte gerçekleştirmenin mutluluk ve heyecanını yaşıyoruz. Diğer yandan uzun bir pandemi döneminin ardından, ülkemizi sarsan çok büyük bir depremin acısını hissediyoruz. Yaşadığımız bu felaketi hep birlikte en kısa sürede ve en az hasarla atlatmayı temenni ediyor ve ASYOD olarak depremden etkilenenlere maddi ve ayni yardımlarımızı sürdürüyoruz.

Kongre programına, deprem sonrası dönemde karşılaşacağımız akciğer problemlerini konuşacağımız bir oturumu da ekledik. Her yıl olduğu gibi bu yıl da, kongre ortamında sizlerle buluşup teorik ve pratik bilgilerimizi güncellemek, olguları paylaşmak ve tereddütlü konuları tartışmayı planladık.

Kongremizde güncel bilgilerle donatılmış kurslar, paneller, konferanslar, olgu konseyleri ve atölye çalışmaları tüm hekimlerin klinik gelişmelerini destekleyecek şekilde hazırlandı. Alanında uzman yurtiçi ve yurtdışı konuşmacılar güncel sunumları ile sizlerle buluşuyor olacaklar."

Akciğer sağlığı alanında tanı, tedavi ve izlemdeki yenilikleri tartışılacağı kongre 18 Mart'ta sona erecek.

asyod
akciger sagligi ve yogun bakim dernegi
kongre
antalya
Bu habere ilk yorumu siz yapabilirsiniz...
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir