Medimagazin logo

Türk doktorun beyin hakkındaki kitabı Springer tarafından yayınlandı

Aydın Adnan Menderes Üniversitesi (ADÜ) Matematik Bölümü Öğretim Elemanı Dr. Enes Yılmaz’ın, beynin öğrenme işlevi çalışmaları sonunda hazırladığı "Neural Networks With Discontinuous/Impact Activations" isimli kitabı, dünyanın en büyük bilimsel yayınevlerinden Springer tarafından basıldı. Bu çalışmayla Yılmaz, beynin öğrenme işlevinin nasıl çalıştığına dair farklı bir bakış açısı getirdi.
Türk doktorun beyin hakkındaki kitabı Springer tarafından yayınlandı
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

ADÜ’den konu hakkında yapılan yazılı açıklamada şunlar kaydedildi: “İnsan beyninin en önemli özelliği olan öğrenme yoluyla yeni bilgiler keşfetmeyi ve eski bilgilerini kullanarak yeni bilgiler türetebilmeyi bilgisayarlara uyarlamak, çok uzun bir süredir dünyanın dört tarafından araştırmacıların hayali. Beynin hem yapısının hem de işleyişinin tam olarak bilinememesi de araştırmaları zorlaştırıyor. Matematik uygulamaları bu noktada devreye girerek, beynin işleyişini anlamak için yapay sinir ağları modelleri öneriyor. Bu modellerle yapılan çalışmalarda, bilgisayarların etkin bir biçimde öğrenebildikleri görülüyor. Özellikle çok sayıda bilginin aynı anda değerlendirilmesini gerektiren olaylarda bu sistemlerin avantajı ortaya çıkıyor. Endüstriden finansa, tıptan askerî sistemlere kadar birçok alanda uygulamaları öngörülüyor. Bu uygulamalarda elde edilen başarılar, hem yapay sinir ağlarının önemini hem de bu sistemlere olan ilgiyi arttırmaktadır. Dr. Enes Yılmaz, kitabıyla yapay sinir ağları modellerinin daha gerçekçi olmasına ve dolayısıyla bu sistemleri kullanan bilgisayar ve uygulamaların hayatımıza bir an önce girmesine katkıda bulunuyor. Bu bilimsel çalışmasıyla genç bilim insanımız Dr. Yılmaz, ülkemizi dünyanın en prestijli bilimsel yayınevlerinde temsil ederek, bu aralar pek çok örneğini gördüğümüz uluslararası başarılara bir yenisini eklemiş oluyor, hem de dünya çapında yayın yapma konusunda Türkiye’deki bilim insanlarını cesaretlendiriyor.”

türk
doktorun
beyin
hakkındaki
kitabı
springer
tarafından
yayınlandı
Yorum (1)
Aysen Edilgen
turk doktor diye yediriyorsunuz..Doktorluk tip alanı icin geçerlidir .Adam tip falan da okumamış..turk matematikçinin deseniz daha iyi olurmuş..kolay doktor olunmuyor beyler.. Hadi bizi saymiyorsunuz anne babamıza bizi okuturken eziyet çeken ailemize saygı duyun!!!
0
Cevapla
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir