Medimagazin logo

TİTCK ile Sağlık Bilimleri Üniversitesi arasında işbirliği

Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu (TİTCK) ile Sağlık Bilimleri Üniversitesi arasında “Bilimsel Çalışmalar, Araştırmalar, Yayınlar ve Eğitim Alanlarında İşbirliği Protokolü” imzalandı. İmza törenine TİTCK Başkanı Dr. Hakkı Gürsöz, Sağlık Bilimleri Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Cevdet Erdöl ve TİTCK yöneticileri katıldı.
TİTCK ile Sağlık Bilimleri Üniversitesi arasında işbirliği
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

Törende konuşan Dr. Hakkı Gürsöz; “ İki Kurumun ortak çalışmasının ilk meyvesi kısa süre önce yayımladığımız “Solunum Yolu Hastalıklarında Kullanılan İnhaler Tedavilerin Maliyetlerinin Değerlendirilmesi 1998-2015 Dönemi” isimli rapordur. Bu protokol bir milat olacak. Yapacağımız çalışmalar ile veriler bilgiye, bilgi irfana dönüşecek” dedi. Dr. Hakkı Gürsöz TİTCK ve Üniversite arasındaki işbirliği kapsamına tıbbi cihaz test kontrol ve kalibrasyon eğitim çalışmalarının da alınabileceğini söyledi. Prof. Dr. Cevdet Erdöl ise işbirliğinden duyduğu memnuniyeti dile getirdi. “Sağlığın her alanında veri potansiyeli var. Bunu kullanmamız lazım” diye konuştu.

Yürütücülüğünü Dr. Hakkı Gürsöz ve Prof. Dr. Cevdet Erdöl’ün, koordinatörlüğünü Yrd. Doç. Dr. Güven Bektemur ve Doç. Dr. İsmail Mert Vural’ın yaptığı işbirliği protokolüne göre Kurumumuzun görev alanına giren bilimsel araştırmalar ve yayınlar konusunda ortak çalışmalar yürütülecek.

Sağlık Bilimleri Üniversitesi, Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu’na, görev alanına giren konularda eğitim desteği verecek.

İşbirliği protokolü ilk aşamada 4 yıl süreyle geçerli olacak.​
 

ti̇tck
sağlık bilimleri üniversitesi
dr. hakki gursoz
prof. dr. cevdet erdol
Bu habere ilk yorumu siz yapabilirsiniz...
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir