Medimagazin logo

SGK rüşvet skandalıyla çalkalanıyor

SGK'da özel diş hekimlerini inceleyen müfettiş diş merkezi sahibinden rüşvet alırken polis tarafından suçüstü yakalandı. SGK, rüşvet skandalının ardından müfettişle ilgili soruşturma başlattı.
Kaynak: SÖZCÜ
SGK rüşvet skandalıyla çalkalanıyor
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) rüşvet skandalıyla çalkalanıyor. Sözcü gazetesinden Ali Ekber Ertürk'ün haberine göre, "Asgari işçilik yönünden inceleme" adı altında Ankara'daki özel diş merkezlerine yönelik denetim hazırlığı yapan SGK müfettişi, diş merkezi sahibinden rüşvet alırken suçüstü yakalandı. Polis, önceden tespit ettiği seri numaraları belirli paralarla yakaladığı müfettişi gözaltına aldı. SGK Teftiş Kurulu da soruşturma başlattı.

SGK'nın Mithatpaşa'daki binasında gerçekleşen olay, şikayet üzerine polisin suçüstü yapmasıyla patlak verdi. Müfettiş, gözaltına alınırken, ifadesinde de "Borç amacıyla o paraları alıyordum" dedi.

MÜFETTİŞ: BANA KUMPAS KURULDU

Ayrıca, SGK'da bazı yöneticiler tarafından kendisine "kumpas kurulduğunu" öne süren müfettiş, ifadesinin ardından serbest bırakılırken, savcılık, olayla ilgili soruşturmasını yürütüyor. SGK yetkilileri de olayı doğruladı. Savcılığın ardından, SGK Rehberlik ve Teftiş Kurulu Başkanlığı, rüşvet alırken suçüstü yakalandığı belirtilen başmüfettişe idari soruşturma başlattı. Olaya adı karışan müfettişle ilgili daha önce de başka bir konuyla ilgili soruşturma açıldığı öğrenildi.

sgk
rüşvet
Yorum (3)
Murat celikten
Normalde SUT listelerine giremeyecek malzemelerin çıkar ilişkileriyle listelere sokulduğu ve kamu hastanelerinde kullanımına onay verildiğine dair ciddi iddialar var. Medikal firmalar ile işbirliği yapılıp kamu hastanelerine geri ödemeye açılan ve hastalara hiçbir yararı olmayan malzemeler üzerinden milyonlarca dolarlık rant sağlandığı iddiaları var. Hasan karakayanın rahmetli olmadan önce yazdığı köşe yazılarından biri SGK hakkındadır. Okursanız herşey azar azar kafanızda oturur.
16
Cevapla
Frankie Bellevan
Değerli meslektaş Murat Çelikten : Selamlar , Sevgiler...
3
Cevapla
mehmet
Artcure diye bir zımbırtı var, dünyada sadece ülkemizde olan birşey. SGK 350 tl ödüyor buna. biraz araştırın, kesin işin içinde böyle birşey var!!!
2
Cevapla
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir