Medimagazin logo

Sedyeden kalkıp bayan sağlık çalışanına saldırdı

Adana’da 112 Acil Sağlık Hizmetleri İstasyonu’nda acil tıp teknisyeni olarak görev yapan Emine Ö. (30) sedyedeki hasta kadının şiddetine maruz kaldı. Üzerindeki forması yırtılan, saçları çekilen Emine Ö., adli tıp raporu alıp, Cumhuriyet savcılığına duyurusunda bulundu.
Sedyeden kalkıp bayan sağlık çalışanına saldırdı
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

İddiaya göre, Merkez Seyhan ilçesine bağlı Dağlıoğlu Mahallesi’nde bir ihbarı değerlendiren 112 Acil Sağlık ekibinden Emine Ö. ve Burcu K. olay yerine giderek hasta S.K.’ye müdahale etti. Genel durumu iyi görünen hasta, yakınlarının talebiyle ambulansla özel bir sağlık kuruluşuna nakledildi. Hastane Acil Servisi’nde vaka hakkında personele bilgi veren Emine Ö., hastanın durumunun iyi ve psikolojik olduğunu ifade etti.

Bu açıklamalara kızan S.K., yattığı sedyeden kalkarak önce Burcu K.’ya saldırdı. Daha sonra Emine Ö.’nün saçlarını çeken S.K., görevli bayanın üzerindeki tişörtü yırttı. Kadın, hastane personelinin araya girmesiyle uzaklaştırıldı. Saldırı anı ise güvenlik kamerasına yansıdı. Uzlaşmayı kabul etmeyen Emine Ö., Dağlıoğlu Şehit Mehmet Ali Polis Merkezi’ne giderek şikayetçi oldu.

Haksız bir saldırıyla psikolojisinin sarsıldığına işaret eden Emine Ö., ihbar sonrası kısa sürede verilen adrese ulaştıklarını ve hastaya istenen müdahaleyi yaptıklarını söyledi. Hastaneye götürülmesi gerekmeyen bir hasta olmasına rağmen yakınlarının ısrarı ile iyi niyetle acil servise taşıdıklarını belirten Emine Ö. şöyle devam etti: “Acil serviste hekime teslim ettiğimiz esnada, vakanın genel durumunun iyi olduğunu ifade ettik. Fakat hasta iyi olmadığını, nasıl böyle bir beyanda bulunduğumuzu belirterek, sedyeden atlayarak bize saldırdı. Hastalara tüm iyi niyetimizi kullanıyoruz. Ama aynı karşılığı göremiyoruz. Önce arkadaşıma saldırdı; o kaçınca benim saçımdan tuttu. Tırnaklayıp, tişörtümü parçaladı. Benim de bir ailem ve 1,5 yaşında bir oğlum var. Şikayetçiyim.”

Türk Sağlık–Sen Adana Şube Başkanı Arif Dağlı, sendika avukatı İbrahim Özer ve üyeler şiddet gören sağlık çalışanlarını ziyaret etti. 112 İl Ambulans Servisi Başhekimliği önünde açıklama yapan Arif Dağlı, bir bayan sağlık personelinin görevi başında yine bir bayan hasta tarafından darp edildiğini söyledi. Sağlıktaki şiddetin ne zaman sonlanacağını soran Dağlı, Sağlık Bakanlığı’nın bu gidişata ‘dur’ demesini istedi. Dağlı, geçen hafta Pozantı’da da bir 112 Acil Servis personelinin darp edildiğini hatırlattı.

Sendika avukatı İbrahim Özer ise olayın failinin hak ettiği cezayı olması için mücadele vereceklerini belirtti. Bu tür suçlarda mahkemelerin genellikle ‘hükmün açıklanmasını geri bırakılmasına' karar verdiğini anlatan Özer, bunun çok caydırıcı olmadığını dile getirdi. Özer, kamu görevlilerinin hizmet sırasında yaşadıkları saldırılarda cezaların daha da artırılması gerektiğini vurguladı.

sedyeden
kalkıp
bayan
sağlık
çalışanına
saldırdı
Yorum (7)
oznur yakar
sedyeden inip att yi tartaklıyosa zaten bi haltı yokmuş...bırakacaksın gebersinler başlarının çaresine baksınlar
0
Cevapla
Dr.
Acilde sedyeden atlayıp iki kişiye saldırabildiğine göre hastanın genel durumu iyiden de öte olmalı...Bence böylelerine medikal tedavi değil güzel bir sopa çekmek lazım... nankörler...
0
Cevapla
Deniz
''Bayan sağlık çalışanı'' Kimi baymış(!) nasıl baymış(!) Erkek olsaydı ''bay sağlık çalışanı mı diyecektiniz'' Bayan(kadın) olması mı haber niteliği taşıyor yoksa şiddete uğraması mı?
0
Cevapla
Dr.Taha
Kimseyle uzlaşmayın! Hukuki haklarınızı sonuna kadar arayın.İmkanı olanlar da, kendilerine vuran hasta ya da yakınının ağzını burnunu kırsın!!!Yeter yahu!
0
Cevapla
Frankie Bellevan
bu millet resmen kudurmuş.ileri demokrasiciler bunları kudurttu.bunlar ne aileden ne çocuktan ne de insanlıktan anlar.anlayacakları tek bir dil ve onu da anlatacak adam gibi adamlara ihtiyacımız var.
0
Cevapla
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir