Medimagazin logo

Sağlık turizminin temelini doktorun gülen yüzü oluşturur

Antalya Manavgat Sağlık Derneği (MASADER) Genel Sekreteri ve Kardiyoloji Uzmanı Dr. Fatih Demircioğlu, sağlık turizminin temelini doktorun hastasıyla sağlıklı iletişim kurması ve güler yüzlülüğünün oluşturduğunu söyledi.
Sağlık turizminin temelini doktorun gülen yüzü oluşturur
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

Yılda 20'nin üzerinde kalp sağlığı sorunu nedeni ile turistlere kalp ameliyatı ve tedavisini yaptığını belirten Demircioğlu, doktor ve sağlık çalışanlarının iyi derecede yabancı dil bilmesinin hasta ile sağlıklı iletişim kurmada çok önemli olduğunu söyledi.


    İngiltere, Almanya, Hollanda, Belçika, Avusturya, Norveç, Lüksemburg ve Danimarka'dan gelen hastaların ameliyat sonrası İngilizce espri ve şakalar yaparak rahatlamasını sağladığını belirten Demircioğlu, 50 yaş üstü Avrupalı hastaların genelde sevgi, ilgi, şefkat, güler yüz ve tebessüme ihtiyaçlarının çok fazla olduğunu kaydetti.


    Yabancı hastaları ile taburcu olmadan önce birlikte çektirdikleri hatıra fotoğraflarını posta ve elektronik posta yoluyla kendilerine gönderdiğini kaydeden Demircioğlu, doktorun yüzünün tebessüm ettiğini gören yabancı hastaların kendilerini daha rahat ifade ettiklerini kaydetti.


    Demircioğlu, "Ülkemizde, sağlık turizmine en elverişli yer Antalya. Sağlık turizminin yolu turist sağlığında ilgiden geçiyor. Doktor, hastasına karşı güler yüzlü, sempatik, sıcak kanlı olursa kendisini çok rahat ifade ediyor. Özellikler İngiliz turistler bizi milletçe sempatik ve güler yüzlü buluyor. Doktor ve sağlık çalışanların yakın ilgi ve alakası çok hoşlarına gidiyor. Antalya bölgesinin sağlık turizmi potansiyeli çok iyi değerlendirilmeli. Hastalarım taburcu olup ülkelerine dönseler de her zaman iletişimizi sürdürüyoruz. Ayrılırken gözlerindeki mutluluğu yüzünden anlıyorsunuz. Doktorun yüzü gülerse hastanın da yüzü gülüyor. Kendini çok rahat hissediyor." diye konuştu.


Manavgat Devlet Hastanesi Başhekimi ve Çocuk Hastalıkları Uzmanı Dr. Mehmet Kuru da sağlık turizmi kapsamında Turist Sağlığı bölümü açtıklarını söyledi. Kuru, bu bölümde çalışan doktor, hemşire ve sağlık çalışanların yabancı dil bildiğini kaydetti.


Öte yandan Kültür ve Turizm Bakanı Yardımcısı Dr. Abdurrahman Arıcı, Antalya bölgesinde kongre ve sağlık turizminin yaygınlaşmasına özel önem verdiklerini söyledi. Antalya'nın sağlık turizmi potansiyelinin çok yüksek olduğunun altını çizen Arıcı, son yıllarda Akdeniz Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi'nin dünyada ses getirecek organ nakli ameliyatlarına imza atmasının sağlık turizminin bölgede gelişmesine katkısının büyük olduğunu kaydetti.

sağlık
turizminin
temelini
doktorun
gülen
yüzü
oluşturur
Yorum (5)
dr
Doktorun yüzü gülerse hastanın da yüzü gülüyor. Kendini çok rahat hissediyor. ?!
0
Cevapla
m.y.
gülecek yüz mü kaldı. geçim sıkıntısı yaşıyoruz. eşim doğum dolayısı ile ücretsiz izinde. tek maaş geçinmek çok zor adaletsiz döner sermaye politikasından anamız ağlıyorken nasıl olacak ta güleceğiz...
0
Cevapla
se
Animasyon işinde turist daha da çok gülebilir; tıp fakültesine ders olarak koymayı önerebiliriz ve bunu habere katkı olarak yayınlayabilirsiniz!böylece bütün doktorların gözlerinin içi gülecektir.
0
Cevapla
beştensonraboştagezdiyorlardı
ŞİMDİ DE TURİZMİN KÖTÜ GİTMESİ SEBEBİYLE PERFORMANS PUANLARINI KIRPACAKLAR,ANLAŞILDI..
0
Cevapla
ahmetmd
İnsanoğlunda böyle bir yetenek yok. Belki maymunlardan doktor yetiştirirseniz hem onu ve de anasını ağlatıp hem de sizi güldürmesini sağlayabilirsiniz.
0
Cevapla
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir