Medimagazin logo

Sağlık hizmetlerinden memnuniyet azalıyor

Türkiye'de son 5 yılda Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) ve ulaştırma hizmetleri ile adli hizmetlerde memnuniyet oranı arttı. Sağlık hizmetlerinden memnuniyet ise azaldı
 Sağlık hizmetlerinden memnuniyet azalıyor
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

AA muhabirinin Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) verilerinden yaptığı derlemeye göre, Türkiye'de 2011-2015 yıllarında kamu hizmetlerinden memnuniyet oranı farklılık gösterdi.

Söz konusu dönemde sağlık hizmetlerinden memnuniyet oranı yüzde 75,9'dan yüzde 72,3'e, eğitim hizmetlerinden memnuniyet oranı ise yüzde 64,2'den yüzde 59'a geriledi. Aynı dönemde ulaştırma hizmetlerinden memnuniyet oranı yüzde 71,8'den yüzde 74'e, SGK hizmetlerinden memnuniyet oranı ise yüzde 56,1'den yüzde 58,7'ye yükseldi. Adli hizmetlere yönelik memnuniyet oranı da son 5 yılda artış gösterdi. Adli hizmetlere ilişkin 2011'de yüzde 38,9 olan memnuniyet oranı, geçen yıl yüzde 50,4'e çıktı.

Öte yandan asayiş hizmetlerine yönelik memnuniyet oranında düşüş göze çarptı. Bu oran son 5 yılda yüzde 79,4'ten yüzde 69,8'e geriledi.

Kamu hizmetlerinden memnun olmayanların oranı ise geçen yıl SGK hizmetlerinde yüzde 9,8, sağlık hizmetlerinde yüzde 14,5, eğitim hizmetlerinde yüzde 17,1, adli hizmetlerde yüzde 10,8 oldu.

Söz konusu dönemde asayiş hizmetlerinden memnun olmayanların oranı yüzde 9,8, ulaştırma hizmetlerinden memnun olmayanların oranı ise yüzde 13 olarak belirlendi.

tuik
sağlık hizmetlerinden memnuniyet
Yorum (1)
Murat celikten
Verilebilecek ne varsa verdiniz millete yetersiz geliyor artık. Arada bir doktor dövdürün, hastane taşlatın, rapor vermeyen hekime işkence yaptırın, Hatta bir kaçımızıda sallandırırsanız memnuniyet tavana vurur... Malpraktis yasası yapmamaya devam edin, mahkemeler fahiş tazminatlar kesmeye devam etsin... Muayene süresini 10 saniyeye düşürün. .
17
Cevapla
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir