Medimagazin logo

"Sağlık derslerine hekimler girsin"

Uluslararası Doğu Sağlık Federasyonu (UDOSAF) Erzurum Genel Koordinatörü Adem Kütük, lise dereceli okullardaki sağlık derslerine doktorların görevlendirilmesini istedi.
"Sağlık derslerine hekimler girsin"
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

İlköğretim ve liselerde hekim görevlendirilmesi istendi. UDOSAF Koordinatörü Kütük, Milli Eğitim Bakanlığı'nın sağlık derslerine öğretmen yerine doktor görevlendirmesi yapmasının gerektiğine işaret etti. Karakütük, sağlıklı bir neslin yetişmesi için özellikle lise dereceli okullardaki sağlık derslerine hekimlerin girmesinin gerektiğine dikkat çekerek, "Sağlık konusunda bilgili, eğitimli bir neslin yetişmesi için okullardaki sağlık derslerine doktorlar girsin. Bir dönem nasıl ki milli güvenlik derslerine subaylar girdiyse o şekilde sağlık derslerine de hekimler girmeli. Yetişen nesil sağlık konularını hekimlerden öğrenmeli. Daha sağlıklı, daha eğitimli bir neslin yetişmesi için bu konuda Sağlık ve Milli Eğitim Bakanlıklarının gereğini yapmasını bekliyoruz. UDOSAF olarak bizlere görev tebliğ edilmesi halinde gönüllü olarak derslere girmeye hazırız." ifadelerini kullandı.

"sağlık
derslerine
hekimler
girsin"
Yorum (7)
Frankie Bellevan
ben öneriyi gayet mantıklı buluyorum ama sayın mehmet şimşek'in de elinin açık olması lazım. bu cimrilikleriyle bizden birşey beklemesinler. bu konuda bir başka yöntem de şu olabilir:mevcut durumda eğitimci kadrosu yeterli olmayan tıp fakültelerinde tıp eğitimi olarak zaten liselerdeki sağlık bilgisi dersleri veriliyor,okutuluyor. o halde liselerdeki öğrenci kardeşlerimize tıp fakültelerindeki anfilerde yer temin edilebilirse ve bu derslere katılırlarsa bu açıklarını gidermiş olurlar. yer temini konusunda,kontenjan artışlarını sağlayan irade eminim bu sorunu rahatlıkla çözebilir.
0
Cevapla
uz
ben doğru bulmuyorum.sağlık konuları uluorta heryerde paylaşılacak bilgiler değildir.ayrıca herkes kendi işini yapmalı.fazla detaya girmeden gerekli bilgiler öğretmenler tarafından verilebilir.
0
Cevapla
murat 124
bu saatten sonra bilgi namina ne verebiliriz ki zaten..bilgiyi almak isteyen internetten gani gani alabiliyor..almak istemeyene de vermeye calismanin alemi yok. bu arada hala yuzeyel verilsin uluorta verilmesin de demissiniz ya..bu cagda..muhakkak kendinize gore bir bildiginiz vardir diyorum saygiyla karsiliyorum..
0
Cevapla
Orçun
Ders anlatmak bir eğitim formasyonu işidir.
0
Cevapla
HASAN
Hekim bakan olsun,başhekim olsun,CEO olsun ,öğretmen olsun .... Oh ne ala.hekimin işi doktorluk yapmak. idareciliği bu konuda eğitimini alana,öğretmenliği de öğretmenlere bırakın.bu ne aç gözlülük.sanki tıp fakültelerinde verilen eğitim dört dörtlükte birde liselerede eğitim verecekler. Herkes kendi işini yapsın.
0
Cevapla
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir