Medimagazin logo

Sağlık Bakanı yüz naklinden ölen hastayla ilgili konuştu

Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, yüz nakli yapılan Salih Üslün'ün ölümüne ilişkin, "Bu organ naklini yapan arkadaşlarımız, hekimlerimiz, meslektaşlarımız dünya standartlarında ve dünyada onların kalemi olan hekimlerimiz ama tabii ki reaksiyon, doku uyuşmazlığı, bunlar da bugün tıbbın çözemediği sorunlardandır" dedi.
Sağlık Bakanı yüz naklinden ölen hastayla ilgili konuştu
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

EDİRNE-Müezzinoğlu, bir takım incelemeler için geldiği Havsa ilçesinde, gazetecilerin, Üslün'ün ölümüne ilişkin sorusu üzerine, Üslün'ün uzun süredir sağlık sorunları nedeniyle tedavi gördüğünü anımsattı.

"Kardeşimize Allah rahmet eylesin" diyen Müezzinoğlu, Türkiye'nin organ naklinde Avrupa'da ve dünyada ön sıralarda olduğunu vurguladı.

Türkiye'nin nakil konusunda büyük başarıları olduğunu, çok hayati operasyonlar yapıldığını belirten Müezzinoğlu, şöyle konuştu:

"Bu hayati operasyonlarda hiç sorun olmayacak diye bir şeyimiz olursa kurtardıklarımızı da bu anlamda kurtaramaz oluruz. Dolayısıyla bizim organ naklindeki bilim kurullarımız çok titiz. Bizim bakanlık olarak en çok sıkıntı yaşadığımız, organ nakline izin vermediğimiz birçok üniversite var, birçok hastane var, birçok özel sektör var. Bütün standartları ideal noktaya taşımayan hiçbir yere, ideal kadrosu olmayan hiçbir yere organ nakli izni zaten vermiyoruz. Bu organ naklini yapan arkadaşlarımız, hekimlerimiz, meslektaşlarımız dünya standartlarında ve dünyada onların kalemi olan hekimlerimiz ama tabii ki reaksiyon, doku uyuşmazlığı, bunlar da bugün tıbbın çözemediği sorunlardandır."
 

sağlık
bakanı
yüz
naklinden
ölen
hastayla
ilgili
konuştu
Bu habere ilk yorumu siz yapabilirsiniz...
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir