Medimagazin logo

Sağlık Bakanı: Tam günde perşembeye kadar rektör ve dekanlardan görüş istedik

Müezzinoğlu, Meclis tarafından ertelenen ‘Tam Gün Yasası'nın tekrar gündeme alınacağını da ifade etti.
Sağlık Bakanı: Tam günde perşembeye kadar rektör ve dekanlardan görüş istedik
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

Müezzinoğlu, İstanbul'da katıldığı bir toplantıda tam gün yasası'yla ilgili çalışmalarını şu şekilde açıkladı: “Perşembe gününe kadar tüm fakültelerimizden, rektörlerimizden ve dekanlıklarımızdan tam günle ilgili görüşlerini istedik. Onların görüşlerine göre tekrar bir değerlendirip ona göre kasım başı veya bu ay sonu cuma- cumartesi günü son şeklini verip kasımın ilk haftasında tekrar Meclis'in gündemine getireceğiz.”

sağlık
bakanı:
tam
günde
perşembeye
kadar
rektör
ve
dekanlardan
görüş
istedik
Yorum (7)
Dr Hakan
Kasım başına 1,5 iş günü kaldığına göre rektör ve dekanlar her halde tam günle ilgili olarak sadece "evet" veya "hayır" şeklinde bir görüş belirtecekler. Çünkü bu kadar kısa sürede tüm üniversitelerden görüş alınması mümkün değil. Nerden baksan 1 ay sürer en az, bu işte bir iş var ama dur bakalım...
0
Cevapla
Md
Çok güldüm valla. Şu saate kadar sormadınız da aklınıza son anda mı geldi... İtiraf gibi söz...
0
Cevapla
Atilla Çoruh
Muhtemelen, bir çok önemli projede, (MARMARAY ve benzerleri gibi) üniversitelerin, mühendislik bölümlerinden bazı öğretim üyesi hocalar çalışmaktalar. Yasa "TAM GÜN" şeklinde çıkarsa, benzer büyük projelerin de yaşama geçirilmesinde aksaklıklar olacağı endişesiyle, bu yasayı bu haliyle de çıkaramıyorlar..
0
Cevapla
Adnan Öbek
Sn. Müezzinoğlu, Tarih sizi affetmez. Başbakan bugün var yarın yok.. Tongaya düşmeyin.. Adalet neyi gerektiriyorsa onu yapın. Diğer tüm meslek sahipleri özel iş takibi yapacak dr. yapmayacak ?! Bu eşitsizliğe ve vandallığa alet olmayınız... olanı da unutmayacağız.
0
Cevapla
Hasan Ozer
Bir yasa hazırlamayı bile beceremeyip, yuzune gozune bulusturanlar ulkeyi yonetmeye kalkıyor.
0
Cevapla
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir