Medimagazin logo

Rus işkadınları sağlık sektöründe yatırım kararı aldı

Türkiye'nin sağlık konularındaki gelişimi Rus girişimcilerin ilgisini çekti. TUSKON’un organizasyonu ile Türkiye'ye sağlık konusunda araştırmalar yapmak üzere gelen Rusya Federasyonu İş Kadınları Birliği'nden oluşan bir heyet Central Hospital Kozyatağı ile işbirliği kararı aldı.
Kaynak: MİLLİYET
Rus işkadınları sağlık  sektöründe yatırım kararı aldı
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

Türkiye teknolojik ve tıbbi açıdan tam donanımlı tesisler yurtdışından yatırımcıların dikkatini çekmeye devam ediyor. Rusya Federasyonu İş Kadınları Birliği'nden oluşan bir heyet önceki gün Central Hospital ile işbirliğine giderek Rus vatandaşların kaliteli ve uygun fiyatlı hizmetlerden yararlanması amacıyla çalışmalara başladı.

Ulusal ve uluslararası standartları esas alan Central Hospital, Rusya Federasyonu İş Kadınları Birliği üye firmalarından bazıları ile anlaşma kapsamında Rusya’dan gelecek hastalara uzman kadrosuyla hizmet sağlayacak.

Yurtdışındaki Central Hospital hastalarının Türkiye’ye yaptığı seyahatlerde THY’nin uyguladığı indirimlerin de ilgilerini çektiğini bildiren Rus yetkililer Türkiye’ye gelmeden önce bir süre araştırma yaptıklarını, Türkiye'deki hastanelerin Moskova başta olmak üzere Rusya’daki çoğu hastaneden teknolojik ve tıbbı açıdan oldukça ileri olduğunu belirtti.

Central Hospital İcra Kurulu Başkan Yardımcısı Özcan Akboyun ise “Dünyada 100 milyar dolarlık pazarı olan sağlık turizmi Türkiye ekonomisi içerisinde de oldukça önemli bir paya sahip. 2011’de ülkemize 500 bin hastanın geldiği tahmin ediliyor. Ekonomi Bakanlığı'nın yürürlüğe koyduğu sağlık turizmi teşvikleri de oldukça faydalı oldu. Yurtdışındaki yüksek maliyetli sağlık hizmetleri, insanları nitelikli ve uygun fiyatlı tıbbi tedavi hizmeti arayışına yöneltiyor. Central Hospital olarak biz de her sene Avrupa ülkeleri başta olmak üzere Kuzey Afrika ve Balkanlardan ortalama 700 hastayı misafir ediyoruz. Belçika, Hollanda ve İngiltere başı çeken ülkeler. Gelen hastalar, kendi ülkelerindeki ücretlerin hastanemizdekinden 3 ile 10 kat fazla olduğunu ifade ediyorlar. Yabancı dil bilen uzman hekim ve sağlık personeli kadromuzla hizmet vermeye devam ediyoruz.” dedi.

Anlaşma kapsamında Rusya’dan gelecek hastalara ilk etapta Üroloji, Kadın Doğum, Onkolojik Cerrahi, Dermokozmetik ve Estetik branşlarında tedavi hizmeti verilecek

rus
işkadınları
sağlık
sektöründe
yatırım
kararı
aldı
Bu habere ilk yorumu siz yapabilirsiniz...
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir