Medimagazin logo

Polis, artık ambulanslara ceza yazmayacak

Hasta yetiştirmeye çalışan ambulans şoförleri ile trafik polisleri arasında sık sık yaşanan tartışmalar son buluyor. İçişleri Bakanlığı, ambulanslara hız limiti sebebiyle ceza yazılması uygulamasını kaldırmaya hazırlanıyor.
Kaynak: ZAMAN
Polis, artık ambulanslara ceza yazmayacak
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

Türk Sağlık-Sen, ambulanslar için bu konuda bir muafiyet tanınmasını talep etti. Sendikanın başvurusunu inceleyen Bakanlık'tan olumlu cevap geldi. Bakanlık, başvuruda belirtilen olumsuzlukların yaşanmaması için tedbir alınacağını açıkladı. Buna göre özel bir talimat hazırlanarak trafik polisleri uyarılacak. Sendikaya gönderilen cevap yazısında, 'ambulans sürücülerinin yapılan radar uygulamaları neticesinde trafik polisleri tarafından durdurulduğu, bazı trafik polislerinin nakli yapılan hastayı görmek istedikleri' gibi şikâyetlerin incelendiği belirtildi.

Yazıda, "Bahse konu olumsuzlukların yaşanmaması amacıyla bundan sonra hazırlanacak talimat ve yazılarda, ilgili yazınızda belirtilen konulara daha detaylı değinilecektir." ifadesine yer verildi. Türk Sağlık-Sen Genel Başkanı Önder Kahveci, "Temennimiz, yaşanan sıkıntıların bir an önce son bulması. 112 Acil Ambulans hizmetleri personelinden çok sayıda şikâyet geliyor. Hasta nakli esnasında ambulans sürücüleri trafik polisleri tarafından durdurularak idari yaptırım uygulanıyor." dedi. İstanbul'da işyeri ya da havalimanına yetişmek isteyen bazı işadamlarının, ihtiyacı olmadığı halde ambulans tutarak trafikte seyrettiğine ilişkin çeşitli vakalar da ortaya çıkarılmıştı.

polis
artık
ambulanslara
ceza
yazmayacak
Yorum (2)
ömer
haddini aşan 1-2 trafik polisine valilik aracılığı ile sağlık müdürleri haddini bildiremiyor, sendika devreye giriyor...
1
Cevapla
Derya
Evim izmir bayraklı'da ambülans merkezine yakın.Bulunduğumuz yol 6 şeritli buna rağmen malesef ambülansları kullananlar aracı çalıştırır çalıştırmaz siren'i açıyor.Her siren çalışında irkiliyoruz.Tamamen keyfi bir davranış.Ambülansların da denetimi olmalı.
1
Cevapla
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir