Medimagazin logo

O manav tutuklandı!

İzmir'de kalp krizi geçiren bir hastanın olduğu ambulanstaki sağlık görevlilerini darp ettiği ve hastanın ölümüne yol açtığı iddia edilen kişi tutuklandı.
O manav tutuklandı!
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

Karabağlar ilçesi 5003 Sokak'ta kalp krizi geçiren Hüseyin Yavuz'a (45) müdahale eden 112 Acil Sağlık ekipleri hastayı ambulansa alarak yola çıktı. Bu sırada ambulans önünden geçtiği manav tezgahının tentesine çarparak hasara neden oldu. Bu nedenle işyeri sahibi A.B'nin saldırısına uğradığı iddia edilen sağlık çalışanlarından birinin burnunun kırıldığı iddia edildi. Saldırıda camı kırılan ve hasar gören ambulans hastayı Bozyaka Eğitim ve Araştırma Hastanesine götürdü. Hüseyin Yavuz, buradaki müdahaleye rağmen kurtarılamadı.

Sağlık çalışanlarına saldırdığı iddia edilen ve polisin gözaltına aldığı işyeri sahibi A.B, işlemlerinin ardından sevk edildiği mahkemece tutuklandı.

A.B'nin savcılıktaki ifadesinde asıl kendisinin mağdur olduğunu, sağlık görevlilerin kendisine küfür edip, sert bir cisimle koluna vurarak kırdıklarını ileri sürdüğü öğrenildi.

Sanık A.B'nin "Kamu görevi nedeniyle vücutta kemik kırığı oluşturacak şekilde kasten yaralama" suçundan 2 ile 5 yıl arasında hapis cezası ile yargılanacağı kaydedildi.

 


OLAY NASIL OLMUŞTU:

İZMİR’de, kalp krizi geçiren Hüseyin Yavuz’a müdahale ederek hastaneye yetiştirmeye çalışan 112 ambulansı, bir manavın şemsiyesine çarptı. İddiaya göre manav A.B. sağlık görevlilerine küfür etti, uyarılması üzerine de sağlık memuru Korkmaz Hangün’e yumruk atarak burnunu kırdı. A.B., içinde hasta bulunan ambulansın arkasından da taş atarak camını kırdı. Ambulansta duran kalbi tekrar çalıştırılan hasta Hüseyin Yavuz ise, götürüldüğü hastanede yapılan müdahalelere rağmen yaşamını yitirdi. A.B., polis tarafından gözaltına alındı

o
manav
tutuklandı!
Yorum (2)
A YILDIZ
MANAVIN GERÇEKTEN MESLEKİ EHLİYETİ VAR MI BU ADAM GERÇEKTEN MANAVLIK YAPABİLİR Mİ MANAVLIK SORUMLULUK İSTEYEN BİR MESLEKTİR. HERKES SANATKAR OLAMAZ... AMBULANS VE MANAV NASIL KARŞI KARŞIYA GELİR. BU İKİSİNE AİT AYRI YOL YOK MU? YA MEYVE SEBZELER ARABANIN TEKERLEKLERİNİ KAYDIRSA DAHA BUYUK BİR KAZA OLMAZMIYDI. MESLEKTAŞLARIMIZA ACİL ŞİFALAR DİLİYORUM...
0
Cevapla
nedim
adam marul derdinde sağlıkçı can derdinde.devlet devlet olsa adalet adalet olsa bu manava ibretlik ceza verir.Kimse ambulansa saldırma cüreti gösteremez...tutuklanmasına şaşrmadım desem yalan olur.sağlıkçının burnu kırılmasa tutuklanmayacak idi...o arbade esnasında hasta için kıymetli 5-10 dk heba olmuş.yargılanma kasden ölüme sebebiyet vermeden olmalı ki içerde 10 yıl bir yatsın.
0
Cevapla
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir