Medimagazin logo

O doktorlara ödül geldi

Henüz 6 aylıkken, ailesiyle birlikte geçirdiği trafik kazasında, anne ve babasını kaybeden Behçet Kara’yı emzirerek hayata tutunmasını sağlayan Dicle Üniversitesi Tıp Fakültesi doktorları Songül Araç ve Nazlı Görmeli’ye “İyi niyet hekimliği ve vefa ödülü verildi.
Kaynak: MİLLİYET
O doktorlara ödül geldi
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

Diyarbakır’da Behçet Kara, henüz 6 aylık iken ailesiyle birlikte trafik kazası geçirdi. Anne Güllü Kara (34) olay yerinde yaşamını yitirdi. Baba Ramazan Kara( 36) ise oğlu ile birlikte kaldırıldığı Dicle Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde yoğun bakım ünitesinde günlerce yaşam mücadelesi verdi. Ancak hayata tutunamadı. Henüz 6 aylıkken öksüz ve yetim kalan Behçet bebeğe ise hastanede iki görevli kadın doktor sahip çıktı. Yeni doğum yapan doktorlar Songül Araç ve Nazlı Görmeli çocuklarının sütünü Behçet bebek ile paylaşarak yaşama tutunmasını sağladı. Sadece meslektaşlarına değil, tüm insanlığa örnek olan Araç ve Görmeli’ye “İyi niyet hekimliği ve vefa ödülü verildi.
 
Kendimizi hastalarımızın yerine koymalıyız
 
Dicle Üniversitesinde düzenlenen ödül töreninde duygusal anlar yaşandı. Doktor Songül Araç, burada yaptığı konuşmada “Acil serviste çalışmak gerçekten zor. Ancak insanların hayatlarını kurtarmak, insanların ağrılarını dindirmek, ihtiyaçlara cevap vermek asıl görevimiz. Ancak bunu yaparken empati duygusunu yani kendimizi hastaların yerine koyabilmemiz gerekir”dedi. Öte yandan, Dicle Üniversitesi Acil Anabilim Dalı” İyi hekimlik ve kalite ödülü ise acil servis adına öğretim üyesi ve kalite temsilcisi Yrd.Doç.Dr.Recep Dursun’a verildi.

o
doktorlara
ödül
geldi
Yorum (1)
Murat çelikten
Özal zamanında, menderes zamanında böyle memurlara üst makamlarda görevler teklif edilirdi. Şimdi torpil olmayan yer kalmadı. Yöneticiler böyle insanlarımıza memurlarımıza plaket, takdir, maaştan öte üst görevlerle ödüllendirmeliler. Benden olsun çamurdan olsun der isek bataklıkta olduğumuzu farkettiğimizde iş işten geçer...
2
Cevapla
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir