Medimagazin logo

Numune ve Yüksek İhtisas Hastaneleri yeniden faaliyete geçebilir

Ankara'da bulunan 6 büyük hastane Bilkent Şehir Hastanesi’nin açılmasının ardından kapatılmıştı. Medimagazin'in ulaştığı bilgiye göre çalışanları şehir hastanesinde görevlendirilen Numune Hastanesi ve Yüksek İhtisas Hastanesi yeniden faaliyete geçecek.
Kaynak: MEDİMAGAZİN
Numune ve Yüksek İhtisas Hastaneleri yeniden faaliyete geçebilir
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

MEDİMAGAZİN - Avrupa'nın en büyük hastanesi, Ankara Bilkent Şehir Hastanesi'nin açılmasının ardından başkentte bulunan 6 hastane kapatılmıştı. Tüm personeliyle birlikte şehir hastanesine taşınan hastanelerden Numune ve Yüksek İhtisas Hastaneleri Covid-19 ile mücadele için yeniden kapılarını açacak.

Medimagazin'in ulaştığı bilgiye göre, son dönemde Ankara'da yaşanan vaka artışı sebebiyle bu iki hastanenin yeniden faaliyete açılması gündemde.

PANDEMİ HASTANESİ OLACAKLAR

Yüksek İhtisas Hastanesi 2019 şubat ayında, Sıhhiye’de bulunan tarihi Numune Hastanesi ise üç ay sonra mayıs ayında kapatılmıştı. Ancak pandemi sürecinde diğer hastanelerin yoğunluğunu azaltmak için yeniden açılması planlanıyor.

Alınan bilgiye göre yeniden açılması planlanan Ankara Numune Hastanesi Ankara Hastanesine, Yüksek İhtisas Hastanesi ise Gülhane Eğitim ve Araştırma Hastanesi (GEAH) bünyesinde olacak.

 

covid-19
ankara bilkent sehir hastanesi
pandemi
yuksek ihtisas hastanesi
numune hastanesi
Yorum (2)
Şehirde Bir
Başta TTB (Türk Tabibleri Birliği) olmak üzere çok kişi ve kurum bu hastanelerin kapatılmasına daha doğrusu Şehir Hastanelerine kurban edilmesine karşı çıktı ama dinlenmedi.Örneğin Mersin'de daha 10 yıllık yeni hastanenin kapısına kilit vuruldu.Bu gün yanlış yapıldığı net görülüyor...
72
Cevapla
Dr.Dogrucu Davut
Aslolan insandir...Hangi sistem olursa olsun insanı egitemezsek hele hele insanimizi eğitecek ve yönlendirecek olanlari egitemezsek gelecegimiz nokta 1 ileri 5 geri... Yazik bu ulkeye...Bu ülke kendi insaninlarindan çektiği kadar hic birşey den çekmedi.
5
Cevapla
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir