Medimagazin logo

Muş'a 192 sağlık personeli atandı

<p> Muş Sağlık Müdürü Dr. Kenan Akpolat, Sağlık Bakanlığı&#39;nın son atamalarında Muş&#39;a 192 personelin atandığını ve bu hafta içerisinde atamaları yapılan personellerin göreve başlamak için müracaatlarının başlayacağını söyledi</p>
Muş'a 192 sağlık personeli atandı
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

MUŞ (İHA) - Muş Sağlık Müdürü Dr. Kenan Akpolat, Sağlık Bakanlığı'nın son atamalarında Muş'a 192 personelin atandığını ve bu hafta içerisinde atamaları yapılan personellerin göreve başlamak için müracaatlarının başlayacağını söyledi.

Konu ile ilgili olarak açıklamalarda bulunan Muş İl Sağlık Müdürü Dr. Kenan Akpolat, sağlık personeli konusunda 10 yıl öncesine göre çok büyük bir mesafe katedildiğini belirtti. Bugün en ücra yerleşim birimlerindeki sağlık merkezlerinde bile doktor bulundurabildiklerini anlatan Dr. Akpolat "Bunun dışında yardımcı sağlık personeli konusunda da aynı durum söz konusudur. Yardımcı personel konusunda eksiğimiz bulunmaktaydı. Ancak bu yeni atamalar ile bu eksiklikler çok ciddi oranda çözümlenebilir. Ataması yapılan personellerinin tamamının göreve başlaması halinde bu alandaki sıkıntı yok denecek seviyeye düşecektir. Temennimiz, ataması yapılan 57 hemşire, 77 ebe, 10 toplum sağlığı teknisyeni, 14 laboratuar teknisyeni, 12 röntgen teknisyeni, 7 tıbbi sekreter, 1 diş protez teknisyeni, 8 acil tıp teknisyeni, 5 anestezi teknisyeni ve 1 çocuk gelişimcisinin göreve başlamasıdır" dedi.

muş'a
192
sağlık
personeli
atandı
Bu habere ilk yorumu siz yapabilirsiniz...
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir