Medimagazin logo

Müezzinoğlu: Yunanlı doktorlar Türkiye'yi istiyor

Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, Yunanistan'da işsiz olan doktorların Türkiye'de çalışmak istediklerini söyledi.
 Müezzinoğlu: Yunanlı doktorlar Türkiye'yi istiyor
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

Bakan Müezzinoğlu, Edirne'nin Keşan ilçesinde, Trakya Üniversitesi Keşan Hakkı Yörük Sağlık Yüksekokulu'nu temel atma törenine katıldı. Burada bir konuşma yapan Müezzinoğlu, Edirne'nin bölgede sağlık hizmetinde merkez olacağını kaydetti.

Mustafa Kemal Atatürk'ü anma vesilesiyle 10 Kasım'da Selanik'e gittiğini anımsatan Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, şunları söyledi; "Program sonrası Selanik Tabip Odası başkanı ve yönetimi benimle görüşmek istediler. Yunanistan'da 7 bin civarında işsiz uzman hekimin iş aradığını, Türkiye'de bu anlamde ihtiyaç olduğunu, bizim beyan ettiğimizi, bu hekimlerden nasıl bir iletişimle istifade edebileceğimizi bizimle paylaşmak istediler. Yaklaşık bin civarında Yunanlı hekimin Türkçe kursuna gittiğini, 3 bin civarında insanın ise Türkçe kursuna gittiğini ve Türkçe kursuna öğretmenler bulunamadığını başkonsolosumuz ifade etti. Çanakkale Üniversitesi ve Selanik Üniversitesini irtibatlandırarak inşallah daha çok Yunanlının Türkçe öğrenerek, Türkiye'de hizmet vermelerini sağlayacağız. İşte o zaman Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün dediği ve bize vasiyet olarak bıraktığı muasır medeniyet seviyesine erişeceğiz."

müezzinoğlu:
yunanlı
doktorlar
türkiye'yi
istiyor
Yorum (5)
brk
görende doktorların isteklerini ciddiye alan biri sanır. bakan muasır medeniyet seviyesine erişeceğiz diyor ama o iş KENDİ İNSANINA DEĞER vermekle olur. oy kaygısıyla yapılan işlerle ancak daha çok gerileriz. ileri gidiyor gözüksekte.
0
Cevapla
Frankie Bellevan
siz de onları istiyorsunuz. allah muhabbetinizi artırsın. Mustafa Kemal Atatürk öyle selaniğe gitmekle anılmaz. zaten kendisi de hayattayken "benim naçiz vücudum birgün toprak olacaktır." diye söylüyor. "Bir milletin yaşlı vatandaşlarına ve emeklilerine karşı tutumu; o milletin yaşama kudretinin en önemli kıstasıdır. Geçmişte çok güçlüyken, tüm gücüyle çalışmış olanlara karşı minnet hissi duymayan bir milletin(veya sağlık bakanının,maliye bakanının,başbakanın), geleceğe güvenle bakmaya hakkı yoktur." Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK bugüne kadar bu ülkede it gibi,köpek gibi çalıştırılan "türk doktorlar" için ne yaptınız? sizin gözünüzde değerli olmak için önce tc vatandaşlığından ayrılmak ve yunan uyruğuna geçmek lazım.
0
Cevapla
dr
kıvır bakalım daha ne kadar kıvırcaksın geldin gunden beri hekimlerin duşmanı gibi davranıyorsunuz bakalım herkez iş bıraktında ne yapacaksın
0
Cevapla
A.K.
Yorgo ne zamandan beri dostunuz oldu?Bize de yardım edin ilgilenin de biz de Afrikaya falan gidelim.Nefret ettik bıktık usandık...
0
Cevapla
ali şahin
Yemin ediyorum beni bu ülkede yaşamaktan bıktırdınız.Ben de Yunanistan'da çalışmak istiyorum. Atina'da Uzm.olarak yaşayan bir arkadaşla becayiş yapmak istiyorum.Yunan adalarından biri de olabilir.
0
Cevapla
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir