Medimagazin logo

Müezzinoğlu: Berkin Elvan evladımıza Rabbim rahmet eylesin

Mehmet Müezzinoğlu: "Dün kaybettiğimiz Berkin Elvan evladımıza Rabbim rahmet eylesin, ailesine sabırlar diliyoruz, 'milletimizin başı sağ olsun' diyoruz ama o gençleri sokağa dökenleri, 'yakın yıkın' diyenleri kınıyoruz"
Müezzinoğlu: Berkin Elvan evladımıza Rabbim rahmet eylesin
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

İZMİR (AA) - Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu dün hayatını kaybeden Berkin Elvan'a rahmet, ailesine sabır dileyerek, "Milletimizin başı sağ olsun' diyoruz ama o gençleri sokağa dökenleri, 'yakın, yıkın' diyenleri kınıyoruz. Milletin iradesiyle, milletin kaderiyle oynamak isteyenlere de AK Parti olarak asla müsaade etmedik, asla da müsaade etmeyeceğiz" dedi.

Müezzinoğlu, Bayraklı Şehir Hastanesi Kampüsü'nün temel atma töreninde yaptığı konuşmada, 30 Mart akşamı Binali Yıldırım'ı başkan olarak görmek istediklerini belirtti.

Bakan Müezzinoğlu, İzmir'in geleceğine sağlıkta mühür vuracak 2060 yatak kapasiteli şehir hastanesinin temelini atmaktan mutluluk duyduğunu söyledi.

Hastanenin İzmir için hayırlı uğurlu olmasını dileyen Müezzinoğlu şöyle konuştu:

"Biz 11 yıldır AK Parti iktidarları olarak insanımızı yaşatmak ve ülkemizi yüceltmek, insanımızı yücelterek devleti yüceltmek adına gece gündüz çalışarak çok önemli mesafeler katettik. İnşallah bundan sonra da daha modern bir İzmir'i el birliği ile oluşturacağız. Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün hedef gösterdiği muasır medeniyetlerin üstüne çıkaracağız."

 

'630 ambulans vardı"

2002 yılında Türkiye'deki ambulans sayısının 630 olduğunu anımsatan Müezzinoğlu, son bir yılda bin 210 ambulansı hizmete aldıklarını dile getirdi.

Bugün artık ambulans helikopter ve ambulans uçakların hizmet verdiğini kaydeden Mehmet Müezzinoğlu şöyle devam etti:

"Kılıçdaroğlu, sen rüyanda ambulans helikopter, ambulans uçak görebiliyor muydun? 10 yıl önce Almanya'dan Türkiye'ye turist gelen bir Alman vatandaşı rahatsız olduğunda ülkesine telefon ediyordu. Almanya'dan ambulans uçak geliyor, vatandaşını alıp götürüyordu. Bizler de 'Vay anasını adamların vatandaşları ne kadar kıymetli' diyorduk şimdi milli atletimiz Londra'da rahatsızlanıyor, ambulans uçağımız alıp getiriyor. Tır şoförümüz Kazakistan'da kaza yapıyor, kırıkları var, Bakanlığı arıyor, 'Ben ülkemde tedavi olmak istiyorum' diyor, ambulans uçağımız Kazakistan'a gidiyor, ambulans uçağımız gidip getiriyor. Cibuti'de Kızılay görevlilerimiz yaralanıyor, Cibuti'ye gidip Kızılay görevlilerini alıp getiriyor. Ey Kılıçdaroğlu, sen Cibuti'nin nerede olduğunu bilir misin? Bu kardeşiniz Sudan'da 200 yataklı Türkiye Cumhuriyeti'nin yaptığı modern hastanenin açılışını yaptık. Sudan'ın, Myanmar'ın, Hartum'un nerede olduğunu ey Bahçeli sen bilir misin?"

30 ayda tamamlanacak

Temeli atılan İzmir Bayraklı Şehir Hastanesi Kampüsü, Sağlık Bakanlığı Sağlık Yatırımları Genel Müdürlüğü Kamu Özel Ortaklığı Daire Başkanlığı tarafından Türkiye'de ilk defa uygulanan Kamu Özel Ortaklığı (Public Private Partnership - PPP) Sistemi ile gerçekleştirilecek.

Kampüs, yatırımcı firmalar Türkerler Holding ve Gama Holding ortaklığı tarafından 30 ay içinde tamamlanacak.

Yatırım tutarı toplam 1 milyar 638 milyon 22 bin 646 lira olan ve 622 bin 530 metrekare arsa üzerinde 573 bin 546 metrekare toplam inşaat alanına, toplam 2 bin 60 yatak sayısına sahip olan proje, yatırımcı firmalar tarafından 25 yıl boyunca işletilecek.

Entegre Sağlık Kampüsü Projesi, 715 yataklı genel hastane, 424 yataklı kadın doğum ve çocuk hastalıkları hastanesi, 380 yataklı kardiyovasküler cerrahi hastanesi, 141 yataklı onkoloji hastanesi, 300 yataklı fizik tedavi ve rehabilitasyon hastanesi ve 100 yataklı yüksek güvenlikli adli psikiyatri hastanesi ile hastane kampüsünü destekleyecek fonksiyonlar içerecek.

müezzinoğlu:
berkin
elvan
evladımıza
rabbim
rahmet
eylesin
Yorum (1)
A.K.
Sayın bakan dahiliye nazırına telefon et de bizahmet katilini yakalayıp adalete teslim etsin.
0
Cevapla
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir