Medimagazin logo

Memur-Sen'den ek zam çağrısı

Memur-Sen'den memur ve emeklilere ek zam çağrısı geldi. Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, temmuz ayında verilecek enflasyon farkı zamlarının yetersiz olduğunu söyledi, taleplerini sıraladı.
Kaynak: NTV Haber
Memur-Sen'den ek zam çağrısı
Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

Temmuzda memur ve memur emeklileri yüzde 19,31'lik enflasyon farkı zammı alacak. Memur-Sen, bu oranın yetersiz oldığı görüşünde.

Memur ve emekliye ek zam yapılması gerektiğini söyleyen Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, "Biz mevcut ortaya çıkan rakamın iyileştirme oranı olarak yüzde 19,31'in bu anlamda uzun vadede çalışanı zorlayacağı öngörüsünü yapıyoruz. Diliyoruz ki enflasyon aşağıya doğru çekilsin. Çünkü siz ne kadar zam alırsanız alın düşük enflasyon ve piyasa istikrarını sağlayamadığınız zaman aldığınız zam bir tarafa geri gider." diye konuştu. 

"Memurlar için kira yardımı seçeneği de ele alınmalı"

Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, "Kiradaki yüzde 25'lik sınır kalkmış durumda. Bu memurlardan kirada oturanlar açısından ciddi bir tedirginliğe sebebiyet verdiği bir risk oluşturuyor. Çünkü memurlardan kirada oturan çok insan var. Özellikle büyük şehirlerde, sahil şeritlerinde memurlar bu anlamda zorlanıyorlar. Kira yardımı konusu seçim öncesi tartışmalarda gündeme gelmişti." dedi.

Yalçın, memurlar ve emekliler için diğer taleplerini de şöyle sıraladı:

"Yapılması gereken Türkiye piyasa istikrarını yakalamalı, enflasyonunu düşürmeli, sabit gelirlerde vergi oranlarını gözden geçirilmeli, vergi tahsili konusunda da Türkiye şimdi vergi yasası gelecek, torba yasası tartışmaları var. Orada mutlaka ama mutlaka doğrudan vergiyi artıracak kısmı takip etmesi gerekiyor."

memur sen
ek zam
memur zammi
ali yalcin
Yorum (2)
Mazhar Yalçın
memur sen ,memur ve memur emeklisi konusunda sesi maalesef çok cılız . emekli memurlar geçen yıl temmuz da 8 bin tl seyyanen zam almadı. temmuz 2024 de kayıp emekli memur için 16 bin tl. yi buldu. ses yok. emekli sandığı kanunu çiğnenmedi mi ???
11
Cevapla
Mustafa Çay
yıl başında ssk emeklisi maaşı düşük olduğu için sendikalar baskı yaptı ve ssk maaşları memur emeklisi maaşına yükseltildi. şimdi ise 19.31 küfür eder gibi maaş zammı allah aşkına sesiniz çıksın da biz memur emeklisi az da olsa nefes alsın. ayrıca söz namustur 3600 ek gösterge sözü unutuldu.
7
Cevapla
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir