Medimagazin logo

Keçiören Belediyesi veteriner hekimleri deprem bölgesinde yaraları sarıyor

Keçiören Belediyesi tarafından deprem bölgesindeki can dostların bakım ve tedavilerini yapmak için görevlendirilen 2 veteriner hekim ve bir yardımcı personel Kahramanmaraş ve Hatay’daki çalışmalarını sürdürüyor
Kaynak: AA
Keçiören Belediyesi veteriner hekimleri deprem bölgesinde yaraları sarıyor
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

Keçiören Belediyesi'nden yapılan açıklamaya göre, enkaz altından çıkarılan evcil canlıların ve kırsal bölgelerdeki hayvanların kontrollerini gerçekleştiren ekipler gerekli gördükleri durumlarda cerrahi müdahalede bulunuyor.

2 ilin merkezinde, ilçelerinde ve köylerinde görev alan hekimler mama dağıtımı da yaparak AFAD koordinesinde ihtiyaç duyulan diğer deprem bölgelerine de intikal ediyor.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Keçiören Belediye Başkanı Turgut Altınok, depremden olumsuz etkilenen hayvanların tedavisi için afet bölgesinde veteriner hekimlerin görev yaptığını belirterek, şunları kaydetti:

"Bir yandan depremzede insanlarımızın yaralarını sararken bir yandan da can dostlarımızı tedavi ediyoruz. Gerek enkaz altında kalan gerekse afet bölgesindeki olumsuz şartlardan etkilenen hayvanlarımızın bakım ve tedavilerini gerçekleştirmek için veteriner hekimlerimiz sahada çalışıyor.

Hekimlerimiz, can dostlarımızın ihtiyaç duyduğu bakım ve tedavi hizmetini tam teşekküllü sunarak onları sağlığına kavuşturmak için özveriyle mücadele ediyor. Deprem bölgesinde yaraların sarılması için görev yapan tüm personelimizden ve gönüllülerimizden Allah razı olsun."

kecioren belediyesi
veteriner hekim
hatay
kahramanmaras
deprem bolgesi
Bu habere ilk yorumu siz yapabilirsiniz...
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir